حوصله سرمایه گذاران طلا سر رفت!

حوصله سرمایه گذاران طلا سر رفت! به گزارش میزان سنج نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد همچنان خوشبینی قوی به روند افزایشی طلا وجود دارد اما سرمایه گذاران در شرایطی كه طلا در بازه محدودی حبس شده است، در حال از دست دادن علاقه به این فلز پرارزش هستند.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته جاری هر دو گروه تحلیل گران وال استریت و سرمایه گذاران قیمت بالاتر برای طلا را پیشبینی کردند اما هیچ کس انتظار نداشت طلا محدوده قیمت فعلی را شکسته و به سطح بالاتری صعود کند.

جورج گرو، مدیر کل شرکت "آر بی سی ولث منیجمنت" در اینباره به کیتکونیوز اظهار داشت: باآنکه وی به قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین است اما نگرانیها نسبت به عمیق شدن رکود اقتصاد جهانی و آمریکا رو به رشد بوده و امکان دارد رشد قیمت طلا را محدود کنند. قیمت طلا می تواند بالاتر رود اما نوسان زیادی وجود خواهد داشت چونکه اخبار مدام مثبت و منفی می شوند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۰ نفر معادل ۶۳ درصد به افزایش قیمت طلا و دو نفر معادل ۱۳ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و چهار نفر معادل ۲۵ درصد نظری نداشتند.

اگرچه فضا در بین سرمایه گذاران نسبت به صعود قیمت طلا مثبت ماند اما علاقه به این فلز پرارزش به علت ماندنش در محدوده ۱۹۰۰ دلار، فروکش کرد.

در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۰۷۶ نفر شرکت کردند که پایینترین میزان مشارکت از ماه مه بود. در بین این عده، ۶۱۶ نفر معادل ۵۷ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۲۵ نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۳۵ نفر معادل ۲۲ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته پیش، هر دو گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران به افزایش قیمت طلا ابراز خوشبینی کرده بودند. با این وجود طلا در یک هفته گذشته در محدوده ۱۹۰۰ دلار ماند و نتوانست روند جدیدی پیدا کند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک دو دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش یافت و در ۱۹۰۶ دلار و ۴۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته یک درصد کاهش ثبت نمود که اولین کاهش هفتگی در سه هفته گذشته بود.

اگرچه طلا در بازه محدودی حبس شده اما بعضی از تحلیل گران انتظار دارند عوامل فنی در جهت افزایش قیمت این فلز پرارزش تغییر کنند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد گروه لاسال فیوچرز به کیتکونیوز اظهار داشت: وی به طلا خوش بین است چونکه قیمتها از حمایت در میانگین قیمت ۱۰۰ روزه بهبود پیدا کرده اند. همینطور به نظر می آید صعود دلار آمریکا به مقاومت برخورد کرده و امکان دارد در آینده نزدیک با فشار فروش فنی روبرو شود. ایشان در ادامه اضافه کرد: افزایش بدهی دولت آمریکا و اقدامات محرک مالی بیشتر فضای قوی برای دلار نخواهد بود.

با این همه بعضی از تحلیل گران عملکرد اخیر طلا را یک اصلاح قیمت کوتاه مدت در یک روند نزولی گسترده تر می بینند. باآنکه بعضی از تحلیل گران روند قیمت طلا در کوتاه مدت را کاهشی پیشبینی می کنند اما تصور نمی کنند روند صعودی بلندمدت طلا تغییری کرده باشد.

منبع:

5.0 / 5
1837
1399/07/26
15:06:17
تگهای خبر: بازار , دلار , دولت , ركود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش