وزیر صمت به رؤسای سازمان صمت استان ها ابلاغ كرد:

تعیین مهلت 3 ماهه برای تعیین تكلیف محدوده های اكتشافی مشكل دار

تعیین مهلت 3 ماهه برای تعیین تكلیف محدوده های اكتشافی مشكل دار وزیر صمت دستورالعمل ایجاد وحدت رویه در فعال سازی معادن و محدوده های معدنی غیرفعال را به رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان، اداره كل جنوب كرمان و هم مناطق آزاد ماكو، ارس و قشم ابلاغ كرده و سه ماه مهلت داده شده تا محدوده پروانه های اكتشافی مشكل دار از راه مزایده عمومی به متقاضیان واگذار گردد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، برپایه این ابلاغیه، دستورالعمل ایجاد وحدت رویه در فعال سازی معادن و محدوده های معدنی غیرفعال در ۱۱ بند و ۵ تبصره تدوین شده است و ضمانت حسن اجرای این دستورالعمل و پاسخگویی به نهادهای نظارتی تنها با رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها خواهد بود.
بر مبنای بند ۱ این دستورالعمل، به دارندگان مجوز همه پهنه های اکتشافی واگذار شده، که مهلت عرضه گزارش نهایی آنها به اتمام رسیده است، از زمان ابلاغ این دستورالعمل، سه ماه مهلت داده شود تا در صورت تمایل، مختصات مناطق امیدبخش شناسایی شده را معرفی و نسبت به دریافت پروانه یا پروانه های اکتشاف مواد معدنی گروه ۶ اقدام نمایند.
طبق بند ۲ این دستورالعمل، به همه محدوده های مورد درخواست صدور پروانه اکتشاف (که به هر علت ابطال و بلوکه شده اند) اشاره شده تا وفق مقررات و با اطلاع رسانی کامل (از طریق رسانه ها، جراید، پورتال، تابلوی اعلانات و....) آزاد و امکان ثبت برای متقاضیان در سامانه کاداستر میسر شود.
در بند ۵ دستورالعمل مذکور آمده است: محدوده پروانه های اکتشافی لغو، ابطال یا سلب صلاحیت شده، با رعایت مقررات مربوطه، حداکثر طی مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل از راه مزایده عمومی به متقاضیان واگذار شده و چنانچه در مزایده متقاضی نداشت وفق مقررات و با بیان قبلی (از طریق رسانه ها، جراید، پورتال و...)، نسبت به آزادسازی آنها اقدام گردد.
منبع:

5.0 / 5
1634
1399/07/28
19:08:11
تگهای خبر: تجارت , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش