تولید روزانه 22 میلیون ماسك در ایران

تولید روزانه 22 میلیون ماسك در ایران به گزارش میزان سنج رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان با اشاره به تولید روزانه 22 تا 23 میلیون ماسك و مواد ضدعفونی كننده در كشور و انتظار كاهش قیمت مواد ضدعفونی كننده اظهار داشت: قیمت مصوب ماسك به داروخانه های سراسر كشور ابلاغ گردید.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، عباس تابش در یک برنامه رادیویی اظهار نمود: باتوجه به تامین نیاز، تمامی داروخانه ها مکلف به فروش هر عدد ماسک حداکثر به قیمت ۱۳۰۰ تومان هستند و مردم در صورت مشاهده تخلفات به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
وی افزود: در صورت به نتیجه رسیدن تولید ماسک های پارچه ای قیمت ماسک برای مردم ارزان تر نیز تمام می شود و قیمت ماسک به ۵۰۰ تومان کاهش خواهد یافت. در اوایل شیوع ویروس کرونا ۲۰۰ هزار عدد ماسک در روز تولید می کردیم و امروز حدود ۲۲ تا ۲۳ میلیون عدد ماسک روزانه در کشور تولید می نماییم.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اعلان اینکه دو نوع قیمت ماسک داشته ایم، اظهار داشت: ماسک های کارگاهی ۱۵۰۰ تومان و ماسک های سه لایه جراحی ۱۳۰۰ تومان بوده اند که ظرف دو هفته گذشته قیمت مصوب هر دو نوع ماسک را ۱۳۰۰ تومان تصویب کردیم.
بگفته تابش همه داروخانه ها مکلف هستند که ماسک را حداکثر ۱۳۰۰ تومان به فروش برسانند و مردم در صورت مشاهده تخلفات به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
ارسال نمونه ماسک پارچه ای به سازمان انرژی اتمی و سازمان غذا و دارو برای تایید استانداردهای لازم
وی درباب موضوع ترویج و تولید ماسک های پارچه ای نیز اشاره کرد: مقدمات کار انجام شده و نمونه های ماسک پارچه ای تولید و به سازمان انرژی اتمی و سازمان غذا و دارو برای تایید استانداردهای لازم ارسال شده است.
رئیس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه موضوع تجاری سازی ماسک های پارچه ای را در دستور کار داریم، اظهار نمود: ماسک های پارچه ای با دوام و قابل شست وشو هستند و با تعویض فیلتر ملت بلون ماه ها قابل استفاده می باشد.
منبع:

5.0 / 5
1571
1399/08/05
23:02:07
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش