بررسی وضعیت بازار فولاد در مجلس

حاجی دلیگانی: زنجیره تولید فولاد دارای تعارض و تضاد جدی است

حاجی دلیگانی: زنجیره تولید فولاد دارای تعارض و تضاد جدی است به گزارش میزان سنج نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد كه اگر تولید كنندگان فولاد خواهان فروش محصولات خود به نرخ بازارهای بین المللی هستند، باید هزینه مواد اولیه، انرژی و نیروی كار خویش را هم به نرخ بازار بین المللی پرداخت كند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد وضعیت بازار فولاد بیان نمود: سنگ آهن بخشی از معادن و ثروت عمومی و انفال است، متاسفانه زنجیره تولید فولاد در کشور ما گرفتار تعارض و تضاد جدی است، از یک سو خواهان رهاسازی قیمت محصول تولیدی و از طرفی خواهان رانت و یارانه در نهاده های تولید همچون تأمین مواد اولیه و انرژی هستند و این تضاد به ضرر همه شهروندان است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: آنها که اقتصاد بین المللی را به رخ سیاست گذاران می کشند و خواهان فروش محصولات خود در بازار به نرخ بین المللی هستند باید هزینه مواد اولیه و نیروی کار و انرژی خویش را هم به نرخ بازار آزاد و بین المللی پرداخت کنند. زمانی که یک واحد تولیدی فولاد در یک سال چندین هزار میلیارد تومان سود داشته است همه آن هنر مدیریتی نیست، بلکه بخشی از آن از جیب فقرا به جیب نامرئی آنها رفته است.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یک ماه پیش فردی نزد بنده آمده و اذعان کرد در طول چند ماه ۲۰ میلیارد تومان در این بازار سود کرده است. این حاصل مدیریت غلط ماست، ایجاد انحصار در خرید هر محصولی همچون فولاد در بورس خود بستر فساد را بوجود می آورد. بورس باید مردمی شده و ورود اقشار مختلف به آن آزاد شود.
حاجی دلیگانی در انتها تصریح کرد: تعیین قیمت دستوری برای فولاد معنایی ندارد. واحدهای تولیدی قیمت حامل های انرژی و مواد اولیه خویش را هم باید به قیمت فوب خلیج فارس دهند. دولت هم باید حقوق خویش را از استخراج معادن بر اساس قیمت معامله شده در بورس دریافت کند. هر گونه معافیت مالیاتی باید حذف شود. کلیه فعالیتهای زنجیره تولید، عرضه و انبار داری باید شفاف گردد.5.0 / 5
1510
1399/08/06
22:37:05
تگهای خبر: بازار , بورس , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش