دستور ویژه وزیر برای تامین روغن نباتی

دستور ویژه وزیر برای تامین روغن نباتی وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت مناسب تولید روغن نباتی در كشور و تمهیدات اندیشیده شده، بخش خصوصی با همكاری اركان دولتی در رابطه با موضوع، جهت ایجاد تعادل در روند تولید و تامین نیاز بازار به این كالا اقدام نماید.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی در دیدار با اعضای انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران که در محل دفتر وزیر برگزار شد، اظهار نمود: در شرایط جنگ اقتصادی خیلی مشکل و پیچیده ای قرار داریم؛ ولی هنوز عده ای یا این مساله را باور ندارند و یا همت لازم را به خرج نمی دهند. با وجود هزینه هایی که شیوع ویروس کرونا به کشور تحمیل کرده و دولت موظف به تامین اقلام بهداشتی در رابطه با این بیماری شده، نسبت به سایر کشورها که هیچ تحریمی متوجه آنها نیست، همچنان کشور در حد قابل قبولی اداره می شود.

رزم حسینی اشاره کرد: در شرایط موجود بعضی از التهابات به وجود آمده در سطح بازار بیشتر متوجه برخی اخبار و فضاسازی های کاملاً نادرست است و انتظار می رود افراد در ارائه اطلاعات دقیق تر عمل کنند. ایجاد آرامش در بازار و برقراری تعادل در تامین و توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مورد نیاز مردم در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با جدیت این مساله دنبال می شود.

وزیر صمت با اعلان اینکه شرایط موجود نیازمند افزایش همدلی ها و همکاری ها برای جلوگیری از هرگونه فضاسازی های کاذب و ایجاد التهاب در پروسه عرضه و تامین نیاز مردم در سطح بازار است، اظهار داشت: در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی، وزارت صمت قائل به همکاری و ستاندن نظرات و آرا تشکل های بخش خصوصی، مجلس شورای اسلامی و سایر ارکان دولت می باشد.

وی در پایاین با اشاره به مسائل مطرح شده از طرف تولید کنندگان درباره تامین ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام اظهار داشت: روند درآمدهای ارزی کشور در حال بهبود است و شرایط تا آخر سال بهتر نیز خواهد شد.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، از اواخر شهریورماه مشکلات بازار روغن خبرساز شد؛ تا جایی که در ایام اخیر برخی فروشگاه ها تعداد روغنی که به هر فرد می فروشند را محدود کردند. این وضعیت سبب شده افزایش قیمت روغن هم شده، بطوریکه شاخص تورم در مهرماه نشان میدهد قیمت در گروه روغن و چربی ها نسبت به شهریورماه ۱۶.۲ و در مقایسه با مهر سال قبل ۳۴.۸ درصد افزایش داشته است. البته طبق اعلام گمرک عدم مبادله اسناد مالکیت بین شرکت خریدار ایرانی و فروشنده خارجی به سبب تامین نشدن ارز، گره اصلی عدم ترخیص روغن خام وارداتی است که تبعات ناشی از آن در بازار داخلی خودرا نشان میدهد. در نهایت ساعاتی پیش معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام نمود که هم اکنون شرایط روغن خانوار و صنف و صنعت در تعادل قرار دارد و ۷۰ هزار تن از ذخایر برای خانوار در زنجیره تامین در حال توزیع است.
طبق اعلام انجمن صنفی روغن نباتی ایران ۵۰ تا ۵۵ درصد مواد اولیه روغن های جامد، وارداتی و ۴۰ تا ۴۵ درصد نیز از دانه های روغنی تولید داخل استحصال می شود.5.0 / 5
1212
1399/08/09
14:02:21
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش