رسوبی شدن كالاها در بنادر به سبب تخصیص ارز نامرغوب

رسوبی شدن كالاها در بنادر به سبب تخصیص ارز نامرغوب به گزارش میزان سنج عضو هیات مدیره اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور ایران اظهار داشت: تخصیص ارزهای نامرغوب از طرف بانك مركزی برای ترخیص كالاهای اساسی و مشكلاتی كه در راه نقل و انتقال این ارزها وجود دارد، تاجران را در بازارهای بین المللی بی اعتبار می كند.سید جلال طیباً طیبا در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه بانک مرکزی بعد از حدود پنج ماه در تخصیص ارز برای فهرست ارسالی وزارت صمت مبادرت به تخصیص ارزهای نامرغوب همچون ریال عمان، دینار عراق و لیر ترکیه کرده، اظهار نمود: تاخیر در تخصیص ارز و تخصیص ارزهای نامرغوب از طرف بانک مرکزی برای واردات کالا به کشور باعث شده تا شاهد رسوبی شدن کالاها در بنادر و گمرکات باشیم، برای اینکه نقل و انتقال ارزهای نامرغوب با سختی و هزینه بالا صورت می گیرد.

وی افزود: باتوجه به شرایط تحریم ها، بانک کشورهایی که ارز آنها جهت واردات کالا به واردکنندگان تخصیص داده شده و وجه ریالی آن نیز واریز شده است، از واریز وجه به حساب معرفی شده توسط واردکنندگان امتناع می کنند.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اشاره کرد: شرایط موجود در تامین، تخصیص و جابجایی ارز باعث شده تا واردکنندگان نزد فروشندگان خارجی بی اعتبار شوند. همین طور یکی دیگر از تبعات مشکلات یاد شده این است که خریدهای آتی را متوقف کرده است که این امر می تواند معضلات زیان بار بسیاری را به چرخه تولید و توزیع در کشور وارد کند.

وی در آخر اظهار داشت: باتوجه به شرایط کنونی و لطمه هایی که به تاجران و فعالان اقتصادی وارد شده مهمترین سوال این است که چه کسی پاسخگوی واردکنندگان کالای اساسی در کندی و عدم انتقال ارزهای نامرغوب تخصیصی است؟.

منبع:

5.0 / 5
1218
1399/08/15
12:30:45
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش