كارشناس بازار سرمایه:

اگر قرار بود از دارایی های سهام داران خرد صیانت نشود، چرا دعوت شدند؟

اگر قرار بود از دارایی های سهام داران خرد صیانت نشود، چرا دعوت شدند؟ میزان سنج: آذربایجان شرقی یك كارشناس بازار سرمایه با اشاره به دعوت قاطعانه دولت از عموم مردم برای سپردن دارایی ها و نتیجه یك عمر زحمت و تلاش خود به بورس، این سوال را بیان كرد كه اگر قرار بود از دارایی های سهام داران خرد صیانت نشود، چرا به این بازار پر ریسك دعوت شدند؟


دکتر سید احمد شکوری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: چرا به این اعتماد مردم جهت سرمایه گذاری در بازار سرمایه که اساسا پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در امتداد پشتیبانی از تولید صورت پذیرفت، هیچ ارزشی داده نمی شود؟، آیا مسئولان نمی دانند که این بی اعتمادی به وجود آمده در ماه های اخیر، سالهای متمادی بازار سرمایه را متحمل خسارات جبران ناپذیری خواهد کرد؟
وی اظهار داشت: متاسفانه در چند ماه اخیر شاهد ریزش سنگین بازار سرمایه بودیم و خیلی از سهامداران خرد با دعوت مسئولان دولتی سرمایه های کم و زیاد خودرا که سال ها با تلاش و قناعت جمع کرده بودند با اعتماد به مسئولان به این بازار آوردند به امید اینکه در مقابل تورم لجام گسیخته از افت دارایی های مالی خود محافظت کنند.
وی افزود: مردم غافل بودند که این دعوت همگانی و صف های طویل کارگزاری ها و همت مردم برای دریافت کد کارگزاری، در نهایت تبدیل به کوره سوخت سرمایه ها و و پودرکردن دارایی هایشان خواهد شد.
شکوری اضافه کرد: از جانب تمام سهامداران خرد و فعالان بازار از مسئولان محترم دولتی و سازمان بورس و تمام متولیان بازار سرمایه تقاضا داریم به وعده‎هایی که در این چند ماه جهت پشتیبانی از بازار مطرح کرده اند و متاسفانه هیچکدام عملی نشده است، جامه عمل بپوشانند و بیش از این شاهد از بین رفتن داریی های مردم مظلوم نباشیم.
وی اشاره کرد: حالا پس از ریزش بیش از 40 در صدی شاخص سهام و اصلاح قبل از 60 تا70 درصدی برخی از سهم های بازار سرمایه، بازهم شاهد صف های سنگین فروش در بازار هستیم که متاسفانه برخی از حقوقی های بازار که در اوج قیمتی سهم های خودرا بفروش رساندند همچنان با ایجاد صف های سنگین فروش بازهم هیچ توجهی به اندک سهم سهامداران خرد ندارند که در طول این مدت سرمایه خودرا از دست داده اند.
این فعال بازار سرمایه ابراز امیدواری کرد؛ به زودی این هیجانات نیز از بازار رخت ببندد و شاهد برگشت بازار باشیم و اعتماد عموم مردم را باردیگر به بازار سرمایه برگردانیم، چونکه تنها بازاری که می تواند جلوی رشد بی رویه قیمت های بازارهای موازی شامل سکه و طلا و مسکن و خودرو و.... را بگیرد همین بازار سرمایه و در کنار آن صیانت از داریی های سهامداران خرد است.
منبع:

5.0 / 5
1526
1399/08/18
13:46:23
تگهای خبر: بازار , بورس , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش