نصب ایستگاه تقلیل فشار گاز ایرانی در عراق

نصب ایستگاه تقلیل فشار گاز ایرانی در عراق به گزارش میزان سنج یكی از شركتهای دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت ایستگاه های تقلیل فشار گاز شده كه این ایستگاه ها علاوه بر ایران در كشور عراق هم نصب شده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، حمید رستمی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در عرصه طراحی و ساخت ایستگاه های اندازه گیری و تقلیل فشار گاز در ایران، با اشاره به اینکه این مجموعه در زمینه طراحی، ساخت و راه اندازی مجموعه ایستگاه های تقلیل، اندازه گیری و کنترل فشار گاز به صورت EPC تا ظرفیت ۳ میلیون مترمکعب بر ساعت فعال است، اظهار داشت: ما از بدو تاسیس در زمینه طراحی، تأمین و ساخت شبکه های گازرسانی و سیستم های سوخت مجتمع های مسکونی و صنعتی شناخته شدیم و همزمان با واگذاری ساخت ایستگاه های تقلیل فشار گاز از وزارت نفت به شرکتهای خصوصی در سال۸۰ با تمرکز بر این بخش از صنعت گاز به فعالیت خود ادامه دادیم.
وی افزود: از سال ۸۴ مبادرت به ساخت ایستگاه تقلیل فشار ۳۰۰ هزار مترمکعبی نیروگاه فارس کردیم، ضمن آنکه با شناخت دقیق الزامات و نیازهای متفاوت سیستم های تغذیه و سوخت صنایع فولاد، پتروشیمی و کارخانجات تولیدی، تجربه طراحی و ساخت «بیش از ۲۰ ایستگاه نیروگاهی»، «ایستگاه های تمام کنترل صنایع پتروشیمی و تغذیه صنایع فولاد» و «گندله سازی» را داریم.
رستمی با اشاره به اینکه با گستردن مرزهای فعالیت خود، در سایر کشورهای منطقه هم خدمات عرضه می نماییم، اظهار نمود: پروژه EPC ایستگاه تقلیل فشار گاز نیروگاه "رمیله" بصره یکی از این خدمات در سطح منطقه است.
به قول رستمی، کاهش و کنترل فشار گاز اصلی ترین هدف یک ایستگاه تقلیل فشار است که توسط شیرهای کنترلی معروف به رگولاتور انجام می گیرد. اندازه گیری میزان جریان عبوری بسته به حساسیت و نیاز دقت مصرف کنندگان توسط انواع تجهیزات کنتورهای توربینی و یا اولتراسونیک انجام می شود. این کنتورها می توانند در جریان بالادست یا پایین دست یک ایستگاه تعبیه شده و میزان مصرف را گزارش کند.
این فعال دانش بنیان خاطرنشان کرد: از آنجائیکه گاز طبیعی بدون رنگ و بو فاقد هرگونه مشخصه قابل تشخیص در محیط است، چنانچه گاز ایستگاه برای مصارف شهری و یا کارخانه ای در نظر گرفته شده باشد، می توان جریان خروجی را با همراه کردن ترکیبی بسیار بودار (عموما مرکاپتان) بودار کرد تا در مواقع نشت و انتشار گاز علائم فیزیکی مشخصی مانع از وقوع انفجارات و یا فجایع دیگر شوند. این امر توسط بودارکننده های تزریقی و یا کنار گذر صورت می گیرد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان افزود: دیگر محصولات ما شامل اسکرابر، فیلتر سپراتور، فیلتر خشک گاز، گرم کن گازی، بودارکننده بای پس، بودارکننده تزریقی که همگی زیرمجموعه ای از محصول نهایی یعنی ایستگاه تقلیل فشار گاز هستند، می شود.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، رستمی توضیح داد: اسکرابر، فیلتر سپراتور، فیلتر خشک گاز همگی از تجهیزاتی است که برای تصفیه و خالص سازی گاز پرفشار در راه ایستگاه های گاز پر مصرف قرار داده می شود.5.0 / 5
1544
1399/08/25
12:23:39
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش