معاون هماهنگ كننده سپاه قم اعلام كرد:

طرح معیشتی سپاه در قم

طرح معیشتی سپاه در قم به گزارش میزان سنج قم معاون هماهنگ كننده سپاه علی بن ابیطالب(ع) اظهار داشت: پروژه نیروگاههای خورشیدی برای ۵۰۰ نفر از محرومان قم شروع می شود.


مهدی کبیری پور امروز در سالن جلسات بسیج هنرمندان قم ضمن اشاره به آغاز هفته بسیج با شعار بسیج، پیشرو خدمت و امیدآفرینی در مورد روزشمار ایام این هفته عنوان کرد: هفته بسیج از روز جمعه ۳۰ آبان با نام بسیج، معنویت و سلامت شروع می شود و نام گذاری دیگر ایام به ترتیب شامل بسیج فرزند مسجد خادم مردم، بسیج مطالبه گر و عدالت خواه، سبک زندگی اسلامی ایرانی، بسیج ولایی و انقلابی و تمدن ساز، بسیج نیروی مقاومت ملت ایران و بسیج، خدمت مومنانه و ایثارگری است.
معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب(ع) اضافه کرد: به علت انتشار کرونا شرایط کشور رنگ و بوی خدمت رسانی دارد و برنامه های مختلفی در پشتیبانی از اقشار ضعیف و همینطور بزرگداشت این ایام در چارچوب برنامه هایی از جنس فرهنگی از راه فضای مجازی عملیاتی می شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های محوری راه اندازی صندوق های قرض الحسنه مردم یار در چارچوب افتتاح ۴۰ صندوق با مشارکت بانک رسالت است.
کبیری پور بیان نمود: گروه های جهادی فعال در سامانه بسیج در چارچوب ۲۵۰ گروه در موضوعات مختلف کمک به معیشت مردم و مقابله با کرونا اعلام آمادگی کرده اند.
وی اظهار داشت: شاخص ترین برنامه توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۴۰۰ هزار تومان است که روز سه شنبه ۶۰۹۰ بسته به صورت نمادین، نمایش گذاشته شد و در ابتدای هفته بسیج توزیع می شود.
وی تصریح کرد: حضور طلاب بسیجی در بیمارستان ها همچون برنامه های مهم از آغاز شیوع کروناست که ۳۰۰ نفر از طلاب خواهر و برادر به صورت روزانه ۴۰ تا ۵۰ نفر در شیفت‎ های مختلف فعال اند.
۶۰۰ جهیزیه برای خانواده های نیازمند به همت سپاه قم تأمین شد
معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب(ع) اظهار داشت: تهیه ۶۰۰ جهیزیه برای خانواده های نیازمند با مشارکت خیرین در تأمین مبالغ اولیه ۵ تا ۱۰ میلیون بر عهده خیرین و بقیه از راه سپاه از دیگر برنامه هاست.
وی ادامه داد: بازسازی ۵۰۰ منزل خانواده محروم از آغاز سال شروع شده است و دراین ایام با همراهی کمیته امداد ۲۰ مورد بازسازی منزل به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیون انحام می شود.
کبیری پور خاطرنشان کرد: توزیع ۵۰۰ هزار غذای گرم با همراهی ستاد مرددمی کریمه اهل بیت(ع) و کمیته امداد، برگزاری ایستگاههای سلامت با نام شهید سلیمانی با همراهی بهداشت و درمان علوم پزشکی در عرضه خدمات بهداشتی در همراهی با بیماران و کاهش رفتن به بیمارستان ها برای قطع زنجیره انتقال از دیگر برنامه هاست.
روزانه ۵۰ هزار ماسک توسط بسیج دانشجویی استان تولید می شود
وی عنوان کرد: توزیع ماسک در ایستگاه های سلامت و تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک توسط بسیج دانشجویی و مشارکت مجموعه کارگاههای تولید ماسک توسط بسیج اصناف در تولید ۴۰۰ هزار ماسک همچون تلاش هاست.
معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب(ع) خاطرنشان کرد: اجرای پروژه نیروگاههای خورشیدی برای ۵۰۰ نفر از خانواده ساکن در مناطق روستایی و محروم با همکاری بانکهای عامل با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان شروع می شود که اقساط این وام از راه فروش برق تأمین می شود.
وی بیان نمود: توزیع ۴ هزار بسته معیشتی با همراهی بسیج سازندگی به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، زیباسازی ۵ مدرسه در سطح روستاهای قم، طرح نذر ماسک توسط بسیج اصناف در ۱۰ ایستگاه با توزیع ۷۰ هزار عدد ماسک و حضور بسیح طلاب در زندان های مرکزی بعنوان مددکار و مشاور در ۴ روز در هفته به ۶۵ نفر از دیگر رویکردهاست.
کبیری پور اظهار داشت: بسیج مهندسی و کارگری عهده دار پایش و عارضه یابی واحدهای تولیدی است و به عرضه خدمات مختلف می پردازد که در این زمان دو ماهه از ۲۰۰ کارگاه تولیدی پایش به عمل آمد و مشکلات مرتفع شد و با همت بسیج همت تا پاسان سال ادامه دارد.
۱۰ هزار ماسک میان کارگران ساختمانی قمی توزیع می شود
وی تصریح کرد: راه اندازی پروژه های راه و آبرسانی و نوسازی ۵ منزل محرومین تا آخر هفته بسیج و شکل گیری ۲۰ مورد میز خدمت توسط بسیج ادارات و توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی و ۱۰ هزار ماسک برای کارگران ساختمانی و اهدای خون در سوم آذر از برنامه های مهم در این هفته است.
معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب(ع خاطرنشان کرد: در حوزه نرم برگزاری جشنواره نجم در دوم آذر تحت عنوان نهضت جوانان مسئله محور با رویکرد پژوهشی و میدانی و رزمایش سایبری در فضای مجازی و برنامه های فرهنگی و بصیرتی از دیگر برنامه هاست.
وی اظهار داشت: در موضوعات هنری هم اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت به صورت مجازی و اختتامیه شعر بسیج و افتتاح نگار خانه شهید ماهرخ و کارگاه های گرافیک و خوشنویسی و برگزاری شب شعر مجازی و نواختن زنگ مقاومت در سامانه شاد عملیاتی می شود.
کبیری پور بیان نمود: در حوزه رفع صدمه های اجتماعی هم افتتاح مرکز مشاوره خانه سبز به صورت تمام وقت و اقدامات کارآفرینی و اشتغال در کمپ کرامت در بخش تکمیلی و سه ماه دوم ترک اعتیاد از اقدامات مهم می باشد.
۲۵۰۰ هنرمند قمی عضو بسیج هنرمندان هستند
وی عنوان کرد: هم اکنون ۲۵۰۰ هنرمند قمی عضو بسیج هنرمندان هستند که در ۷ رشته تخصصی فعالی دارند.
منبع:

5.0 / 5
1435
1399/08/30
16:52:17
تگهای خبر: امداد , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش