اطلاعیه پذیرش دوره MBA و دوره DBA موسسه بهار

اطلاعیه پذیرش دوره MBA و دوره DBA موسسه بهار موسسه آموزش عالی آزاد بهار اطلاعیه پذیرش برای دوره های MBA و DBA را منتشر نمود.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، مؤسسه آموزش عالی آزاد بهار نخستین مرکز تخصصی MBA و DBA در ایران برگزار می کند؛
۱۵۶ مین دوره MBA و گرایش های تخصصی
۷۲ مین دوره DBA و گرایش های تخصصی
۳ مین دوره post DBA
دوره MBA چیست؟
MBA مخفف عبارت Master of Business Administration به مدلول مهارت در مدیریت کسب وکار است؛ اما در اصطلاح، معنای وسیع تری دارد؛ دوره ای آموزشی و کاربردی است که مجموعه گسترده ای از دانش ها و مهارت های فردی و سازمانی را برای مدیرت سازمان ها و پیشبرد کسب وکار در نظر می گیرد.
این دوره شاید شناخته شده ترین دوره تحصیلات تکمیلی در دنیاست که حاوی برنامه ای حرفه ای برای افرادی است که به کارآفرینی، کسب وکار، تجارت یا مدیریت مشغول اند.
هدف اصلی آن توانمندسازی هرچه بیشتر افراد برای سمت ها و شغل های پرمسئولیت، خصوصاً شغل های مدیریتی است.
این درست است که دانش آموخته ی این رشته به توانایی های مدیریتی مجهز شده، اما از این قابلیت می توان در تمام عرصه های غیرمدیریتی بهره برد و آشکارا، هر فرد، در هر موقعیتی این امکان را دارد که از مهارت های خود برای افزایش راندمان کار، بهبود سبک زندگی و تغییر نگرش های ذهنی خویش استفاده نماید.
افراد در ضمن این دوره، با تدوین و اجرای استراتژی، مدیریت اثربخش منابع انسانی، فنون ارتباطات و مذاکره، نظریه های مالی و سرمایه گذاری، مباحث رفتار سازمانی، اصول بازاریابی و فروش و همه دانستنی هایی آشنا می شوند که در مدیریت موفق مجموعه های انسانی بدان نیاز است
MBA از منظر مؤسسه آموزش عالی آزاد بهار
MBA مبتنی بر این مفهوم است که بهترین راه پیش بینی آینده، ساختن آنست. در این صورت ما دیگر نیازی به پیش بینی آینده نداریم و دیگران باید آینده ای را پیش بینی کنند که ما آنرا ساختیم. MBA افراد را از حالت کارمند (حقوق بگیر) به سمت کارآفرین هدایت می کند.
MBA نیاز به تغییر و توانایی تغییر را به ما آموزش می دهد، تا در دنیایی که همه چیز در حال تغییر است و تغییر نه یک استثنا بلکه تبدیل به قاعده شده است، بتوانیم بقا داشته باشیم و شرایط لازم را برای نوآوری و توسعه سازمانی فراهم نماییم. MBA به ما آموزش می هد که همه چیز تغییر می یابد، مگر تغییر و در جریان این تغییر الزاماً نیرومند ترین ها باقی نمی مانند بلکه آنانی می توانند به زندگی ادامه دهند که با تغییرات محیطی سازگار شوند.
دوره DBA چیست؟
مدیران موفق دنیای امروز، رمز پیروزی سازمان خودرا بهره مندی از انسان های فرهیخته می دانند.
دوره های DBA بهار، با ساختاری کاربردی، در تلاش است تا موضوعات و مسائل دنیای کسب وکار را با دانش و مهارت روز مدیریتی ترکیب کند، بطوریکه افراد قادر شوند در مدت زمانی کوتاه، برای خود و سازمانی که در آن مشغول به فعالیت هستند تأثیرات مثبتی به همراه بیاورند.
ضرورت برگزاری این دوره را می توان در دو طیف فردی و اجتماعی قرار داد. ضرورت های فردی شامل رسیدن به پیشرفت های شغلی بوسیله ارتقا مهارت های مدیریتی در گرایش های مختلف است و که منجر به ستاندن تصمیم های راهبردی مدیریتی می شود. بدین سبب بوسیله این دوره می توان ضمن پیشرفت در جایگاه شغلی به موقعیت های شغلی برتر در زمینه های مدیریتی خاص دست یافت. اما ضرورت های گروهی و اجتماعی برگزاری این دوره نیز شامل بهره مندی سازمان ها از نیروهای انسانی مدیریتی در سطوح ارشد سازمانی می شود. نیاز سازمان ها به مدیرانی دارای دانش تخصصی و مهارت کاربردی در کسب وکار و فعالیت در وضعیت کنونی اقتصاد و شرایط رقابتی در بازارهای سرمایه در دنیا بیش از پیش است.
DBA از منظر مؤسسه بهار
براساس تعارف جدید، مفهوم مدیریت پدیده ای در حال تغییر و رو به تجدد است. مدیریت مسیر پیشرفت خودرا از فرم کلاسیک به سمت و سوی نئوکلاسیک و علمی ادامه داده و هم اکنون به رهبری عملگرا و هدف محور تبدیل گشته است. به همین دلیل مدیریت نوین علمی جدید، مبتنی بر فناوری و تکنولوژی بنا می شود. به بیان دیگر امروزه تحولات وسیع در زمینه فناوری، ارتباطات و رسانه ها، فضای کسب وکار را تحت تأثیر قرار داده و شیوه های مدیریتی این عرصه را متحول کرده است. عوامل محیطی دیگر مانند جهانی سازی اقتصاد و برداشته شدن مرزها در دنیای تجارت و کسب وکار، آشفتگی ها و نزاع های سیاسی و تأثیر آنها بر دنیای اقتصاد و افزایش دانش و قدرت مشتریان نیز بر لزوم توسعه و بهبود سطح دانش مدیران و صاحبان شرکتها و سازمان های بزرگ و کوچک در امتداد ارتقا و هدایت هرچه بهتر کسب وکار آنها افزوده است. همین نیاز مبرم، مراکز علمی معتبر جهان را بر آن داشت تا برگذاری دوره های مدیریتی حرفه ای و علمی پیشرفته را در برنامه ی کار خود قرار دهند. فواید و تأثیر این دوره ها و نتایج مثبت شان در کسب وکارها، رواج بیش از پیش شان را به دنبال داشته و به جهانی شدن آنها کمک کرده است. DBA و DBA POST از این دوره های پیشرفته، حرفه ای و معتبر جهانی هستند.
دوره post DBA چیست؟
در نظام آموزشی کشور به خصوص مؤسسات آموزش عالی آزاد، همیشه بالنده سازی و توانمند ساختن مدیران کسب وکار بعنوان راهبران و مشاوران پیشرو در سازمان های امروز کشور امری ضروری و حیاتی بوده است.
در حال حاضر پیشرفت تکنولوژی و پویایی فضای کسب وکار با شتابی رو به رو شده است که نیاز به آموزش در دنیای مدیریت اهمیتی بیش از پیش یافته، و بنظر می رسد پارادایم های علمی حوزه مدیریت در دانشگاه ها پاسخ جامع و مانعی برای نیازهای صاحبان کسب وکار کشور، نبوده است.
با توجه به استقبال بیش از پیش صاحبان صنایع، مدیران دولتی و کسب و کارهای خصوصی از دوره های کاربردی MBA و DBA می توان این طور برداشت کرد که این دوره ها پاسخ خوبی برای نیاز مدیران کشور بوده است؛ فلذا مؤسسه آموزش عالی آزاد بهار در امتداد تحقیق و توسعه دوره های جدید مدیریت و با هدف به روز بودن محتوای آموزشی دوره های Post DBA را طراحی و اجرا نموده است.
مدیران در این سطح به دنبال جنبه های علمی و عملی مدیریت در کنار هم گرد آمده و مشتاق به مواجهه با نگرش های نوین مدیریتی، کلان روندها و چالش های پیش روی کسب و کارهای داخلی کشور و بازار بین المللی هستند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر درباب دوره های فوق، مشاهده گرایش ها و ثبت نام می توانید به سایت مؤسسه بهار به نشانی www.bahar.ac.ir مراجعه یا با شماره ۸۸۷۳۰۱۸۴ تماس حاصل نمائید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

5.0 / 5
1432
1399/09/02
20:37:58
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش