حمایت ۵۰هزار میلیارد ریالی بانك مهر ایران از اقشار كمتر برخوردار

حمایت ۵۰هزار میلیارد ریالی بانك مهر ایران از اقشار كمتر برخوردار به گزارش میزان سنج مدیرعامل بانك مهر ایران خبر داد: این بانك نزدیك به 500هزار فقره تسهیلات به ارزش حدوداً 50هزار میلیارد ریال در حوزه محرومیت زدایی و پشتیبانی از دهك های پایین درآمدی پرداخت كرده است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، ۵ آذرماه روز بسیج مستضعفان نام گذاری شده و به همین مناسبت عملکرد این بانک در حوزه محرومیت زدایی و توانمندسازی اقشار کمتر برخوردار را در گفت و گو با دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک مهر ایران مرور می نماییم.
اکبری می گوید: از آنجایی که بانک مهر ایران یک بانک تخصصی قرض الحسنه است و در حوزه بانکداری خرد فعالیت می کند، تنها امکان پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به اشخاص حقیقی و با سقف مشخص را داراست. با این وجود، بانک مهر ایران با تعریف طرح های تسهیلاتی متنوع و همین طور امضای تفاهم نامه با نهادهای حمایتی مختلف، اقدامات مؤثری در حوزه اشتغال زایی و کارآفرینی با اولویت دهک های پایین درآمدی انجام داده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده از طرف این بانک اظهار می کند: در قالب یکی از این تفاهم نامه ها، بانک مهر ایران نزدیک به ۳۶۰ هزار فقره تسهیلات به مبلغ ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد پرداخته کرده است. عمده این تسهیلات در حوزه خوداشتغالی پرداخت شده است. در واقع بانک مهر ایران اهتمام کرده بجای اینکه به افراد در حوزه وام معیشتی پرداخت کند، با پرداخت وام در حوزه اشتغال، این افراد را به سمت ایجاد درآمد پایدار برای خود و خانواده هایشان سوق دهد. به این صورت فرد علاوه بر اینکه برای بازپرداخت اقساط خود به مشکل برنمی خورد، نیازش به دریافت کمک از طرف نهادهای حمایتی نیز کاهش پیدا می کند.
اکبری این طور ادامه می دهد: البته این تنها اقدام بانک مهر ایران برای کمک به مددجویان نهادهای حمایتی نبوده است. این بانک در همکاری با سازمان بهزیستی نیز ۹۵۰۰ فقره تسهیلات به ارزش ۱، ۷۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
وی با اشاره به سایر اقدامات این بانک در حوزه اشتغال زایی، می گوید: افزون بر این، بانک مهر ایران همکاریهای گسترده ای با بنیاد برکت داشته و در قالب تفاهم نامه با این بنیاد، تسهیلات قابل توجهی در حوزه اشتغال و کارآفرینی پرداخت کرده است. تا کنون بیش از ۹۶ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال در همکاری با بنیاد برکت پرداخت شده است. گفتنی است بانک مهر ایران با آستان قدس رضوی نیز همکاری داشته و ۱۷۰۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۵۷۰ میلیارد ریال در قالب تفاهم نامه با این آستان پرداخت کرده که همه این تسهیلات نیز مربوط به حوزه اشتغال زایی بوده است.
مدیرعامل بانک مهر ایران اظهار می کند: این ها تمام اقدامات اولین و بزرگ ترین بانک قرض الحسنه کشور برای محرومیت زدایی و پشتیبانی از اقشار کمتر برخوردار نیست. از آنجایی که مسکن روستایی یکی از پاشنه آشیل های لطمه پذیری روستاها در حوادث طبیعی بوده است، بانک مهر ایران تسهیلاتی را نیز برای بهسازی و نوسازی خانه های روستایی پرداخت کرده است. بر این اساس، بانک مهر ایران با همکاری بنیاد مسکن انقلاب ۸۲۰۰ فقره به مبلغ ۷۲۰ میلیارد ریال در این عرصه پرداخت کرده است. گفتنی است این همکاری ادامه دارد و هر روز به تعداد دریافت کنندگان این تسهیلات افزوده می شود.
وی می افزاید: زنان سرپرست خانوار نیز یکی از اقشاری بوده اند که بانک مهر ایران به آنها توجه ویژه داشته است. این بانک در همکاری با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، ۱، ۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار پرداخت کرده است.
مدیرعامل بانک مهر ایران اظهار می کند: در مجموع این بانک، نزدیک به ۵۰۰ هزار فقره تسهیلات به ارزش حدوداً ۵۰ هزار میلیارد ریال در حوزه محرومیت زدایی و پشتیبانی از دهک های پایین درآمدی پرداخت کرده است. عمده این تسهیلات در ۴ سال قبل و در حوزه اشتغال زایی و ایجاد درآمد پایدار برای تسهیلات گیرندگان پرداخت شده است. امید که این اقدامات بانک مهر ایران توانسته باشد دغدغه های قسمتی از مردم کشور را در حوزه اقتصادی کم کند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
1428
1399/09/06
22:37:20
تگهای خبر: امداد , بانك , سازمان , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش