رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان:

فروش الزامی كالا همراه با هر كالای دیگر تخلف است

فروش الزامی كالا همراه با هر كالای دیگر تخلف است به گزارش میزان سنج رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان اظهار داشت: فروش الزامی هر کالایی با کالای دیگر تخلف و مغایر با قانون است، پس باید رفتار همه عوامل فروش و توزیع کنندگان و نمایندگی های عرضه مورد رصد قرار گیرد.به گزارش میزان سنج به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، باتوجه به اخبار و گزارشات واصله در مورد نحوه توزیع روغن خوراکی، جلسه ای به ریاست معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و با حضور نمایندگان شرکت های تولیدی و پخش برگزار و در زمینه فروش الزامی روغن نباتی به همراه سایر محصولات بحث و بر تخلف بودن این مساله تاکید گردید.
در ابتدای این جلسه عباس تابش، با تشریح توزیع قانونمند و انتظار رفتار شبکه توزیع به خصوص در توزیع روغن به ضرورت کنترل تمام عوامل توزیعی تاکید و نتیجه مورد انتظار را از تولید کنندگان و عوامل پخش طلب کردند.
رئیس سازمان حمایت در ادامه گفت: فروش الزامی هر کالایی با کالای دیگر تخلف و مغایر با قانون است. پس باید رفتار همه عوامل فروش و توزیع کنندگان و نمایندگی های عرضه مورد رصد قرار گرفته و از انجام تخلف موضوعی به خصوص عرضه خارج از شبکه و گران فروشی جلوگیری شود. بدیهی است مسئولیت عملکرد کلیه ویزیتورها و عوامل پخش با واحدهای اصلی بوده و حتما می بایست کنترل های لازم در این خصوص توسط این شرکتها صورت گیرد.
وی ضمن بیان روند نظارت و بازرسی های انجام شده بر حسن توزیع روغن خوراکی شرکت های پخش و توزیع کنندگان مواد غذایی و پرونده های تخلفاتی متشکله درباب توزیع خارج از شبکه روغن خوراکی، اشاره کرد: مطابق دستورالعمل ابلاغ گردیده این سازمان، سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان و بازرسان اصناف موظفند، ضمن برنامه ریزی مناسب و انجام بازرسی های موردی و مستمر، اقدامات نظارتی و بازرسی خودرا بر چگونگی فروش و توزیع روغن خوراکی متمرکز کنند.
تابش اشاره کرد: اقدامات نظارتی برای اقلام یارانه ای و کالاهای اساسی همچنان با جدیت و با بهره گیری از توان و ظرفیت تمامی دستگاه های نظارتی در حال پیگیری بوده و تا حالا پرونده هایی نیز برای متخلفان تشکیل شده است اما انتظار داریم با خود کنترلی شبکه فروش، شاهد بروز تخلفاتی از این قبیل نباشیم.
تابش افزود: همکاران ما در واحدهای صنعت معدن و تجارت موظفند کماکان با نظارت لازم، با فروش الزامی کالاها همراه با روغن نباتی یا هر کالای دیگری به شدت مقابله و در صورت مشاهده تخلفات، برخورد قانونی کنند و مردم می توانند تخلفات مشاهده شده را بوسیله تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و سازمان های صمت استانها گزارش کنند.
در ادامه این جلسه، شرکت های تولیدی و پخش روغن خوراکی با تقبیح هر گونه تخلف همچون تخلف فروش الزامی اظهار داشتند که کارخانجات روغن نباتی هیچ نقشی در فروش الزامی سایر کالاها همراه با روغن نباتی نداشته و پروسه فروش روغن نباتی در شبکه توزیع مطابق ضوابط انجام می شود اما بعضاً تخلفاتی از طرف برخی عوامل فروش صورت می پذیرد که بایستی با آن برخورد شود.


منبع:

5.0 / 5
1121
1399/09/30
14:07:38
تگهای خبر: تجارت , تولید , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش