رونمایی از 49 رقم بذر گیاهی

رونمایی از 49 رقم بذر گیاهی میزان سنج: 49 رقم بذر گیاهی که 15 رقم آن در حوزه باغی و 34 رقم در حوزه زراعی بود ظهر امروز رونمایی گردید.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا در پنجمین جشنواره معرفی ارقام گیاهی، بذور جدید گیاهانی چون گندم نان آبی، گندم دوروم، گندم نان دیم، جوی آبی، جوی دیم، یونجه، شبدر، آفتابگردان، کنجد، ذرت، کلزای بهاره، کلزای زمستانه، علوفه خلر، چغندر، زردآلو، عناب، انگور، گیلاس، گل فریزیا و برنج معرفی گردید و سپس از دست کار آفرینان بخش کشاورزی تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم اردلان_دبیرانجمن تولیدکنندگان بذر با اعلان اینکه باید بذر را یک صنعت بدانیم اظهار داشت: در صنعت بذر مسئله نقدینگی از اهمیت بسیاری برخوردارست. شرکت های بسیاری در این بخش درباب منابع مالی درگیر هستند و به بانک ها وابستگی مطلق دارند. البته طی چندین سال اخیر سعی شده که مشکلات به حداقل برسد ولی اقدمات بیشتر در شکل مسکن بوده است.
وی افزود: صندوق ملی بذر را تاسیس کردیم و کارهای خوبی نیز در این صندوق شکل گرفته است. اگر این صندوق از نظر مالی تقویت شود مشکلات خیلی از شرکتها حل خواهد شد. در حقیقت اگر بخواهیم ۵۰ درصد مشکلات بذر را حل نماییم باید به مسئله نقدینگی توجه بیشتری شود.
اردلان همین طور به اهمیت صادرات بذر به کشورهای همسایه، پرداخت یارانه بذر به صورت مستقیم به کشاورز، حمایت برای تامین ارز واردات بذر و اجازه ورود بخش خصوصی به تولید بذور گندم نان صنعتی نیز اشاره نمود.

منبع:

5.0 / 5
1342
1399/10/09
23:52:31
تگهای خبر: بانك , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش