در گزارش میزان سنج مطرح شد؛

عرضه خودرو در بورس، قیمت را واقعی می كند

عرضه خودرو در بورس، قیمت را واقعی می كند سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: با عرضه خودرو در بورس این محصول با قیمت واقعی به فروش می رسد. منابع حاصل از مابه التفاوت قیمت هم صرف توسعه ناوگان عمومی و افزایش تولید خواهد شد.حجت الله فیروزی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره طرح تحول صنعت و بازار خودرو، عنوان کرد: کلیات طرح تحول صنعت و بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. پیشبینی می نماییم تا آخر سال این طرح در مجلس تعیین تکلیف شود.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: هدف اصلی طرح تحول صنعت و بازار خودرو، عرضه خودرو در بورس کالا است. با عرضه خودرو در بورس این محصول با قیمت واقعی به فروش خواهد رسید. در این صورت دیگر شاهد سوء استفاده دلال ها و به وجود آمدن قیمت حاشیه بازار نخواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه با عرضه خودرو در بورس شاهد افزایش کیفیت خودرو هم خواهیم بود، اظهار داشت: با عرضه خودرو در بورس، تعداد خودرو های تولیدی کشور هم افزایش می یابد، علاوه بر آن شاهد افزایش کیفیت خودرو های تولیدی هم خواهیم بود. سرمایه های سرگردان موجود در بازار که بعضاً در راه خرید و فروش طلا و ارز قرار می گیرد هم مدیریت می شود.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه اضافه کرد: همچون مهمترین اقداماتی که در جهت مدیریت بازار خودرو کشور باید صورت گیرد این است که با قیمت های حاشیه بازار خودرو مقابله شود. متأسفانه دلالان خودروی تولیدی کارخانه را به روش های مختلف خریداری و در بازار آزاد با چندبرابر قیمت می فروشند.
فیروزی خاطرنشان کرد: دلیل این موضوع، مدلهای ناکارآمد فعلی در عرضه خودرو است. خودرو باید به صورت شفاف و در اتاق شیشه ای بورس کالا آن هم با قیمت واقعی معامله شود.

0.0 / 5
1038
1399/10/15
01:01:58
تگهای خبر: بازار , بورس , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش