یك مقام مسئول خبر داد:

واگذاری ۳میلیون حلقه لاستیك سنگین دولتی به رانندگان در ۳ سال گذشته

واگذاری ۳میلیون حلقه لاستیك سنگین دولتی به رانندگان در ۳ سال گذشته مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری اظهار داشت: از سال ۹۷ تا کنون ۲ میلیون و ۹۹۷ هزار حلقه لاستیک سنگین با قیمت دولتی به رانندگان خودرو های سنگین باری و مسافری بین شهری واگذار شده است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، داریوش باقرجوان ظهر امروز در برنامه زنده شبکه خبر درباره توزیع لاستیک سنگین میان رانندگان حمل و نقل عمومی جاده ای عنوان کرد: در سال ۹۷ سامانه ای برای تولید و عرضه لاستیک ناوگان حمل و نقل جاده ای بوجود آمد که توزیع لاستیک از راه این سامانه صورت می گرفت.
وی با اشاره به اینکه از سال ۹۷ تابحال سامانه ارز دولتی شکل گرفته و در حال فعالیت است اظهار داشت: در این سامانه ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار حلقه لاستیک وارد در سامانه شده و از این تعداد ۲ میلیون و ۹۹۷ هزار حلقه لاستیک در اختیار رانندگان و بنا به حرکت و پیمایش در اختیار آنها قرار گرفته است.
این مقام مسئول در سازمان راهداری افزود: ۲۷۳ هزار حلقه لاستیک الان در سامانه سازمان راهداری وجود دارد و متناسب با ظرفیت و بنا به شرایط ناوگان و بر مبنای پیمایش ناوگان در اختیار رانندگان قرار می گیرد.
باقرجوان اظهار نمود: تعدادی حلقه لاستیک هم در سامانه کالا به نام وزارت صمت وارد شده و امکان تأمین لاستیک نیمایی از راه آن سامانه وجود دارد.
مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری بیان نمود: این لاستیک ها تنها برای ناوگان باری سنگین، اتوبوس و مینی بوس تأمین شده و تمامی خودرو های ناوگان حمل و نقل عمومی که در چارچوب ناوگان تجاری فعالیت می نمایند می توانند از این لاستیک ها استفاده کنند.
باقر جوان بیان نمود: ثبت نام الان در این سایت وجود دارد و رانندگان می توانند با رجوع و ثبت نام در این سامانه حواله لاستیک سنگین را دریافت نمایند.
وی خاطرنشان کرد: سامانه کالا و یا سامانه جامع تجارت هم راه اندازی شده و رانندگان علاوه بر سهمیه دولتی که بر مبنای پیمایش از این سامانه دریافت می کنند ماهانه یک حلقه لاستیک می توانند دریافت نمایند.
مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار نمود: در بحث ذخیره لاستیک و تأمین آن باید وزارت صمت همکاری کند چونکه جزو وظایف ذاتی وزارت صمت است و در آینده هم باید برنامه ریزی دقیق تری صورت گیرد تا چرخه حمل و نقل به صورت کامل بچرخد.
باقر جوان تاکید کرد: با عنایت به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش تردد در این ایام باید ناوگان سنگین باری و مسافری از لحاظ لاستیک مشکلی نداشته باشند چون بخش ناوگان باری مبادرت به تخلیه و بارگیری کالای اساسی می کنند ازاین رو باید زنجیره تأمین و به صورت کامل شکل گیرد تا گرفتار مشکل نشوند.
وی افزود: مصوبه ای در ابتدای سال جاری بوجود آمده بود که گروه ارزی لاستیک از گروه دولتی به گروه نیمایی تغییر یافت و همین تغییر در قیمت گذاری لاستیک بسیار تاثیر داشته است.
مدیرکل مسافری سازمان راهداری خاطرنشان کرد: وظیفه ذاتی وزارت صمت تأمین و تولید است و این تغییرات در افزایش قیمت لاستیک بسیار مؤثر است اما با این وجود رانندگان این مورد را به علت شرایط کشور قبول کرده اند که البته ما هم ابزارهای تشویقی در این خصوص در نظر گرفته ایم؛ یکی از ِاین ابزارها، محاسبه کرایه حمل بر مبنای تن-کیلومتر است.

0.0 / 5
1020
1399/10/18
23:49:29
تگهای خبر: ابزار , تجارت , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش