با حضور وزیر صمت صورت گرفت

آغاز عملیات اجرائی تصفیه خانه مركزی آب و كارخانه تولید مواد شیمیایی در رفسنجان

آغاز عملیات اجرائی تصفیه خانه مركزی آب و كارخانه تولید مواد شیمیایی در رفسنجان میزان سنج: کرمان امروز 19 دی ماه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت عملیات اجرائی راه اندازی تصفیه خانه مرکزی آب رفسنجان با اعتبار 120 میلیارد تومان توسط شرکت مس سرچشمه شروع شد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، عملیات راه اندازی تصفیه خانه مرکزی آب شرب رفسنجان با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت و علی زینی وند استاندار کرمان شروع شد.
با توجه به این که آب شهرستان رفسنجان دارای فلزات سنگین است، این تصفیه خانه توانایی حذف فلزات سنگین را دارد و این تصفیه خانه ۹۳۰ لیتر در ثانیه آب را تصفیه می کند.
این پروژه با اعتباری بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات شرکت مس سرچشمه اجرا و تا سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، همین طور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار کرمان و نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عملیات اجرائی راه اندازی کارخانه تولید مواد شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان شروع شد.
این کارخانه ۹ ماده شیمیایی مورد نیاز مجتمع مس سرچشمه را تولید خواهدنمود که علاوه بر جلوگیری ز خروج ارز از کشور، وابستگی به کشورهای دیگر را نیز قطع می کند.
کارخانه تولید ۹ ماده شیمیایی در رفسنجان با اعتبار ۲۷ میلیون یورو و 2994 میلیارد ریال بوسیله اعتبارات مجتمع مس سرچشمه در منطقه ویژه اقتصادی راه اندازی خواهد شد.
منبع:

0.0 / 5
1134
1399/10/19
22:58:23
تگهای خبر: تجارت , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش