اولتیماتوم اتحادیه اروپا درقبال محدودیت های تجاری آمریكا

اولتیماتوم اتحادیه اروپا درقبال محدودیت های تجاری آمریكا میزان سنج: كمیسیون اروپا اعلام نمود اتحادیه اروپا آماده است در صورتی كه آمریكا صادرات این بلوك را محدود كند، سریعا واكنش نشان دهد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا یكشنبه هفته جاری در مصاحبه با شبكه ITV انگلیس گفته بود وی مشكلات زیادی با اتحادیه اروپا دارد كه ممكن است به مسئله بزرگی در تجارت تبدیل گردد.

یك سخنگوی كمیسیون اروپا در یك كنفرانس مطبوعاتی اعلام نمود اتحادیه اروپا، تجارت را یك بازی مجموع صفر نمی بیند و بر این باور است كه تجارت می تواند و بایستی برد-برد باشد. ایشان در ادامه اضافه كرد: ما بر این باوریم كه تجارت در عین اینكه باید باز و منصفانه باشد، بایستی مطابق با مقررات باشد. اتحادیه اروپا آماده است تا در صورتی كه صادرات این منطقه با تدابیر تجاری محدودكننده آمریكا روبرو شود، واكنش فوری و مناسبی داشته باشد.

واشنگتن هفته گذشته تعرفه ۲۰ درصدی را برای واردات ماشین لباسشویی و تعرفه ۳۰ درصدی را برای واردات قطعات تجهیزات خورشیدی وضع كرد كه اولین محدودیت های تجاری یكجانبه تصویب شده از جانب دولت آمریكا در جهت برنامه حمایت گرایی است.

چین و كره جنوبی این تعرفه ها را محكوم كردند و سئول می خواهد به سازمان تجارت جهانی شكایت ببرد.

بر اساس گزارش رویترز، كمیسیون اروپا اعلام نمود از اقدام آمریكا متاسف است و تردید دارد كه این اقدامات مطابق با شرایط سازمان تجارت جهانی باشد و تاثیر آنها بر صادرات اتحادیه اروپا را مورد بررسی قرار خواهد داد.
5.0 / 5
5042
1396/11/10
17:30:26
تگهای خبر: تجارت , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش