معاون صمت تهران:

لوازم خانگی كاهش قیمت داشته است

لوازم خانگی كاهش قیمت داشته است به گزارش میزان سنج معاون سازمان صمت استان تهران اظهار داشت: در بحث لوازم خانگی در تیرماه شاهد افزایش قیمت بودیم و بعد از آن، با کاهش قیمت هم مواجه بوده است.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، سعید محمدی پور در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما اظهار داشت: سامانه ای به نام ۱۲۴ داریم که در این سامانه تمامی قیمت ها به روز موجود است. البته قیمت کالاهای اساسی مثل مرغ، تخم مرغ و سایر مایحتاج روزانه به روز است و کالاهای دیگر روزانه افزایش پیدا نمی کنند. در بحث لوازم خانگی در تیرماه شاهد افزایش قیمت بودیم و پس از آن افزایش قیمت دیگری ثبت نشد است. حتی در این زمان با کاهش قیمت هم مواجه بوده است.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران عنوان کرد: قیمت مایحتاج روزانه هر روز پیش از ۹ بامداد از راه منابع سازمان صمت استان تهران به روزرسانی می شود. بقیه مایحتاج مثل لوازم خانگی در سامانه ۱۲۴ ثبت شده است و مردم با رفتن به این سامانه از قیمت ها آگاه می شوند و در نهایت به بازار می روند.
وی اضافه کرد: بسیاری از مردم سازمان صمت استان تهران را بعنوان دستگاه ناظر بر بازار و قیمت ها نمی شناسند و این سازمان را بعنوان تعزیرات می شناسند. در حالیکه تعزیرات بعنوان تکمیل کننده کار ما است. گزارش تخلف از جانب ما انجام می شود و برای گرفتن حکم قضائی و اجرای احکام گزارش را به تعزیرات عرضه می دهیم.
مردم می توانند شکایت ها و گزارش های خویش را از راه سامانه ۱۲۴ به ما ارجاع دهند
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران تصریح کرد: در صورتیکه مردم گزارشی را از راه تماس با سامانه ۱۲۴ مطرح کنند، اپراتور ۱۲۴ کد رهگیری گزارش را اعلام می کند و از راه این کد نتیجه گزارش در کمتر از یک ساعت قابل پیگیری می باشد. در ۶ منطقه تهران واحد بازرسی داریم. این ۶ منطقه بگونه ای انتخاب شده اند که به نقاط مختلف دسترسی داشته باشند.
محمدی پور تاکید کرد: مردم فکر می کند با عرضه گزارش به ما مغازه دار دیگر مبحث گزارش شده را انجام نمی دهد اما حقیقت این است که ما در مرحله بعد گزارش را به تعزیرات حکومتی ارجاع می دهیم. فرایند رسیدگی به شکایت ها در تعزیرات حکومتی چند روزی طول می کشد. در مرحله بعد چند روزی برای صدور حکم زمان لازم است. همینطور باید صاحب واحد صنفی احضار شود. در نهایت هم واحد صنفی جریمه می شود. مبحث مهم میزان بازدارندگی جریمه است. این مورد ضعف قانون نیست و مشکل در به روزرسانی قانون تعزیرات است.
وی اضافه کرد: برای عدم درج قیمت ۵۰ هزار تومان جریمه مشخص شده است که خیلی بازدارندگی لازم را ندارد. باید در مجلس شورای اسلامی به این قوانین رسیدگی شود. برای دریافت خسارت باید به صورت حضوری به ضلع شمال غرب میدان ولیعصر ساختمان سازمان صمت استان تهران رجوع شود. در صورتیکه تخلف و تقلب محرز شود، چند برابر قیمت تخلف از واحد صنفی جریمه گرفته خواهد شد. در مورد تقلب، گران فروشی، قاچاق، عرضه خارج از شبکه و.... اجرای حکم خواهد شد.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران در انتها ضمن اشاره به وضعیت روغن نباتی در فروشگاه ها اظهار داشت: متأسفانه برخی از شرکتهای توزیع کننده روغن نباتی به واسطه حاشیه سود کم مبادرت به فروش الزامی محصولات دیگر می کنند. به صورت مثال شرکتی کالای بدون مخاطب را در کنار روغن نباتی به مغازه دار می فروخت. طبیعتاً زمینه برای گران فروشی فراهم می شود. روغن مایع نسبت به گذشته حجم کمتری داریم اما در سطح شهر موجود است. روغن جامد تقریباً موجود نیست.


منبع:

0.0 / 5
1081
1399/11/02
23:36:43
تگهای خبر: امداد , بازار , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش