بازنگری توافق تجاری ترامپ با چین

بازنگری توافق تجاری ترامپ با چین به گزارش میزان سنج کاخ سفید اعلام نمود دولت بایدن فاز اول توافق تجاری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با چین و سیاستهای دیگر در برابر پکن را مورد بازنگری قرار می دهد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا پرزیدنت بایدن توافق دوران ترامپ را همچنان به رسمیت می شناسد، اظهار داشت: هر چه که در دولت گذشته به اجرا درآمده است، تحت بازنگری قرار دارد.

توافق تجاری که ترامپ یک سال پیش با چین امضا کرد، یکی از پرافتخارترین دستاوردهای وی تا زمان شیوع کرونا از چین به آمریکا بود. بعد از آن بود که بایدن بعنوان نامزد ریاست جمهوری توافق تجاری با چین را نشانه تمرکز بیش از اندازه ترامپ به دستاوردهای سیاسی خود و غافل ماندن از قرار گرفتن جهان در آستانه یک همه گیری مرگبار خواند.

تحت این توافق، پکن موافقت نمود خرید کالاهای کشاورزی و سایر محصولات آمریکایی را در برابر کاهش تعرفه های آمریکا روی واردات این کشور افزایش دهد. ساکی درباره این که آیا همچنان آمریکا انتظار دارد چین به تعهداتش تحت این توافق عمل کند، پاسخ نداد.

وی اظهار داشت: ما به بررسی این رابطه از موضع قدرت متمرکز شده ایم و این به معنای هماهنگی و ارتباط با متحدان و شرکایمان درباره چگونگی همکاری با چین است. این به معنای تحکیم اقتصادمان در داخل و تشخیص بهترین مسیر پیش رو برای پرداختن به مسائل مختلفی است که تنها اقتصادی نبوده بلکه استراتژیک و امنیتی هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در مقابل پرسش مجدد درباره این که آیا توافق تجاری همچنان به قوت خود باقی است، اظهار داشت: تصور نمی کنم مساله مذکور ادامه پیدا کند. دولت در حال هماهنگی با متحدان آمریکا و اعضای کنگره و تصمیم گیری قبل از تعامل بیشتر است.

بایدن از زمانی که قدرت را تحویل گرفته، با شی جین پینگ رئیس جمهور چین صحبت نکرده است.
0.0 / 5
1229
1399/11/11
13:27:13
تگهای خبر: خرید , دولت , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش