معاون گمرك در گفت وگو با میزان سنج:

40 تن از گوشت های مغولی تحویل گردید تا پودر شود!

40 تن از گوشت های مغولی تحویل گردید تا پودر شود! میزان سنج: طبق اعلام معاون فنی گمرک، پس از سال ها اما و اگر در ارتباط با تعیین تکلیف 320 تن گوشت مانده در گمرک، طی پیگیری های صورت گرفته تا کنون 40 تن از آن به سازمان اموال تملیکی تحویل شده تا در نهایت به صورت پودر برای مصرف غیرانسانی مورد استفاده قرار گیرد.مهرداد جمال ارونقی در گفت و گو با ایسنا، در مورد ماجرای اخیر ۳۲۰ تن گوشتی که از هفت سال پیش به گمرک آمده ولی تعیین تکلیف آن تا کنون طول کشیده است، توضیحاتی ارائه کرد.

طبق توضیح این مقام مسئول در گمرک ایران، در اسفند ۱۳۹۲ بوده که ۳۲۰ تن گوشت قرمز از کشور مغولستان وارد منطقه ویژه سرخس می شود، ولی باتوجه به دلایلی همچون مشکل بانکی، در زمان مقرر ترخیص نشده است. بر این اساس در مرداد ماه سال بعد این محموله از طرف گمرک متروکه اعلام و اظهارنامه آن برای تعیین تکلیف به سازمان اموال تملیکی سپرده می شود، این در حالیست که طبق قوانین گمرکی در صورتیکه کالا سه ماه پس از اظهار به گمرک ترخیص نشود گمرک می تواند آنرا متروکه اعلام نماید.

وی اظهار داشت: در ادامه صاحب کالا درخواست اعاده اظهارنامه متروکه را با توجه پیگیری ها برای رفع موانع ارائه می کند که به دنبال مکاتبه گمرک، سازمان اموال تملیکی آنرا به گمرک عودت می دهد. اما بار دیگر مالک امکان ترخیص پیدا نمی کند که عمدتا به عدم تائید سازمان دامپزشکی بر می گردد، چونکه طبق اعلام این سازمان حداقل عمر ماندگاری قابل قبول محموله در هنگام ترخیص و ورود به کشور شش ماه است که تاریخ مصرف قسمتی از محموله در گذر زمان، گذشته و بخشی هم در حال انقضا بوده است.

معاون فنی گمرک اضافه کرد: براین اساس باید محموله توسط مالک مرجوع می شد ولی در مهلت مقرر نسبت به این مساله اقدام نکرده و در نهایت گمرک باردیگر اظهارنامه متروکه محموله ۳۲۰ تنی گوشت را به سازمان اموال تملیکی ارسال می کند تا کالا را جهت تعیین تکلیف تحویل بگیرد.

وی با اعلان اینکه از سال ۱۳۹۳ تا مدتی پیش سازمان اموال تملیکی از تحویل محموله گوشت به دلیلهای ارائه شده از طرف آن سازمان، از گمرک خودداری کرده است، اضافه کرد: سرانجام بعد از گذشت چند سال و باتوجه به پیگیری دستگاه قضایی و صدور دستور قضایی، با نظارت سازمان دامپزشکی، کالا جهت مصرف ثانویه از چند روز پیش توسط سازمان اموال تملیکی در حال تحویل گرفتن از گمرک است.

به گفته معاون فنی گمرک ایران، تا کنون حدود ۴۰ تن از محموله ۳۲۰ تنی گوشت از طرف سازمان اموال تملیکی دریافت شده است.

منبع:

0.0 / 5
982
1399/11/12
21:10:08
تگهای خبر: بانك , دستگاه , سازمان , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش