رئیس هیات عامل ایمیدرو :

طرح جامع اكتشاف بزودی رونمایی می شود

طرح جامع اكتشاف بزودی رونمایی می شود به گزارش میزان سنج رئیس هیات عامل ایمیدرو، با اشاره به اینکه شناسایی ذخایر قابل برداشت، احتیاج به اکتشافات سیستماتیک هم دارد، از رونمایی طرح جامع اکتشاف برای تحقق این مهم در آینده ای نزدیک توسط ایمیدرو اطلاع داد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، طبق اعلام سازمان توسعه و نسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وجیه الله جعفری در جلسه امروز (سه شنبه) پایش اقدامات انجام شده در بخش اکتشاف و حفاری، ضمن اعلام این موضوع، اظهار نمود: با تعریف برنامه جامع اکتشاف و تشکیل کمیته تخصصی، برنامه ها به صورت کارشناسی بررسی می شود و به تبع آن مشکلات در شورایعالی معادن مطرح و در جهت حل آنها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
رئیس هیات عامل ایمیدرو تعیین مشاوران خبره در حوزه اکتشاف را ضروری دانسته و اضافه کرد: انتخاب مشاوران غیرتخصصی زمینه ساز عرضه اطلاعات نادرست به متولیان بخش معدن و صنایع معدنی خواهد شد. مشاوران داخلی بایستی در کنار مشاوران خارجی دانش روز را فرا گرفته تا اطلاعات ما به روزآوری شود.
او همینطور شناسایی آزمایشگاه های فعال در تسریع برنامه های حوزه اکتشاف را هم ضروری خوانده و اظهار داشت: ایمیدرو بعنوان بازوی اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بسترساز عملیاتی کردن برنامه های شرکت ها در بخش های مختلف همچون اکتشاف و حفاری است. این سازمان در جهت توسعه اکتشافات و حفاری شرکتهای تاثیرگذار، حل مسائل کلیدی همچون تأمین مالی و تجهیزات را در دستور کار قرار داده است. علاوه براین خرید تجهیزات اکتشاف و حفاری از محل منابع صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی هم از راهکارهای این سازمان خواهد بود.

در مجموع ۵۰۰ هزار متر حفاری از آغاز سالجاری تابحال
در ادامه این جلسه، علی اصغرزاده- مدیر اکتشاف ایمیدرو- هم ضمن اشاره به اینکه طی پنج سال قبل سالانه به صورت میانگین ۱۰۰۰ پروانه اکتشاف و ۵۰۰ گواهی کشف در کشور صادر شده است؛ اظهار داشت: حجم حفاری های سال جاری ایمیدرو و شرکتهای تحت پوشش آن ۱۷۴ هزار متر بوده است که با درنظر گرفتن برنامه های بخش خصوصی در این بخش، میزان حفاری ها امسال به ۵۰۰ هزار متر می رسد.
وی با اشاره به اینکه اعتبار مورد نیاز اکتشاف کل کشور امسال ۶۵۰ میلیارد تومان است، اظهار نمود: با انجام ۵۰۰ هزار متر حفاری توسط ایمیدرو و شرکتهای زیرمجموعه و همینطور انجام ۳۶۰ هزار متر حفاری توسط بخش خصوصی، مجموع حفاری ها در سال آینده به ۸۶۰ هزار متر می رسد. خرید ۲۵ الی ۳۰ دستگاه حفاری برای اجرای برنامه های این بخش، مورد توجه است.
در این نشست، احمد فتاحی- مجری طرح توانمندسازی اکتشاف- هم ضمن عرضه گزارش عملکرد این مجموعه، اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون، ۴۰ پهنه به مساحت ۳۳۳ هزار کیلومتر مربع به ایمیدرو واگذار شده که ۳۲۲ هزار کیلومتر آن آزاد شده است.
علاوه براین نمایندگان شرکتهای تهیه و تولید مواد معدنی ایران و صنایع ملی مس ایران هم گزارش پایش عملکرد اکتشاف مجموعه های خویش را عرضه کرده که برپایه آن شرکت ملی مس ایران، برنامه حفاری ۱۰۰ هزار متری را تا آخر سال جاری در دست اقدام دارد.
همینطور طبق اعلام نماینده شرکت پایا (کنسرسیوم اکتشاف)، انجام ۲۰۰ هزار متر حفاری توسط این شرکت برای سال آینده هدف گذاری شده است.




منبع:

0.0 / 5
1083
1399/11/14
23:35:32
تگهای خبر: بیمه , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش