صرف ۱۰۱۹ میلیارد ریال برای عملیات اكتشاف در ۱۰ ماهه امسال

صرف ۱۰۱۹ میلیارد ریال برای عملیات اكتشاف در ۱۰ ماهه امسال میزان سنج: از شروع سال جاری تا اختتام دی ماه، تمامی مجوزهای معدنی صادر شده به لحاظ تعدادی و اشتغال افراد در معادن در مقایسه با زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است؛ این در حالیست که در مجموع 10 ماهه سال جاری 1019 میلیارد ریال صرف هزینه عملیات اکتشاف شده که نسبت به هزینه صرف شده در زمان مشابه سال قبل 10 درصد بیشتر شده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، طبق گزارش وزارت، صنعت و معدن و تجارت، میزان صدور مجوزهای معدنی گرچه افزایشی است اما این افزایش در پروانه اکتشاف و گواهی کشف زیر دو درصد و تنها در پروانه بهره برداری حدود پنج درصد است.
در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۹ معادل ۷۸۴ فقره پروانه اکتشاف صادر شده که نسبت به ۷۷۰ فقره صدور پروانه اکتشاف صادر شده در زمان مشابه سال قبل ۱.۸ درصد افزایش داشته است.
همین طور طی مدت مذکور سال جاری با افزایش یک درصدی در صدور گواهی کشف معادن، ۴۲۵ فقره از این مجوز معدنی، صادر گردیده است. در مجموع ۱۰ ماه ابتدایی سال قبل ۴۲۱ فقره گواهی کشف صادر شده بود.
طبق آمار وزارت صمت، در صدور پروانه بهره برداری طی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۹؛ نیز کمی رشد بیشتر نسبت به زمان مشابه سال قبل دیده می شود. در صورتیکه طی ۱۰ ماه نخست سال قبل ۴۸۶ فقره پروانه بهره برداری صادر شده بود، در زمان مشابه امسال این رقم به ۵۱۲ درصد رسیده و مشمول افزایش ۵.۳ درصدی شده است.
بیشترین درصد رشد این گزارش مختص سرمایه صرف شده برای عملیات اکتشاف است که در مجموع ۱۰ ماهه 1399 نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش یافته است. سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، در ۱۰ ماهه امسال ۱۰۱۹ میلیارد ریال بوده و این در حالیست که در زمان مشابه سال قبل ۹۲۷ میلیارد ریال صرف شد.
علاوه براین میزان اشتغال بواسطه صدور پروانه های بهره برداری نیز نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد ۵.۷ درصدی داشته است. در ۱۰ ماهه سال قبل ۳۹۳۵ نفر مشغول شدند اما در زمان مشابه امسال، میزان اشتغال در این عرصه ۲۲۵ نفر بیشتر شده و به ۴۱۶۰ نفر رسیده است. البته که آمار این بخش در مقایسه ۹ ماهه امسال و ۹ ماهه سال قبل کاهشی بوده و از تعداد شاغلان این حوزه در ۹ ماهه امسال ۱۱ نفر گمت نسبت به مجموع ۹ ماه نخست سال ۹۸ بوده است. این نشان میدهد که تعداد افراد شاغل در دی ماه امسال نسبت به ماه های پیش تر سال جاری بیشتر شده است.0.0 / 5
1169
1399/11/23
22:44:02
تگهای خبر: تجارت , صنعت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش