كلاف سردرگم درج قیمت بر روی تخم مرغ!

كلاف سردرگم درج قیمت بر روی تخم مرغ! میزان سنج: طرح درج قیمت بر روی هر عدد تخم مرغ و بسته بندی آن که حدود یک هفته گذشته بنابر اعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی بمنظور ساماندهی بازار تخم مرغ و جلوگیری از گرانفروشی آن شروع شده بود و مرغداری ها موظف به رعایت آن بودند هنوز به تشکل های مرغداری اعلام نشده و حتی گفته می شود که دستور عدم درج آن نیز داده شده است.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا هفته گذشته معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری که با حضور خبرنگاران انجام شد در پاسخ به این پرسش ایسنا که وزارت جهاد کشاورزی چه اقداماتی در امتداد کاهش قیمت تخم مرغ در بازار انجام داده است، از شروع طرح قیمت گذاری بر روی هر دانه تخم مرغ و بسته بندی های آن آگاهی داد و اعلام نمود که این اقدام بمنظور کنترل بازار، ساماندهی آن و جلوگیری از گرانفروشی است و این طرح با همکاری مرغداران ودستگاه های نظارتی به ثمر خواهد رسید.

این مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی همین طور اعلام نموده بود که اگر مرغداری هایی امکان پرینت قیمت بر روی تخم مرغ را ندارد باید هنگام تحویل تخم مرغ فاکتور عرضه نماید.

در حالی که به نظر می رسید این طرح شروع شده و از این پس درج قیمت بر روی تخم مرغ ها الزامی خواهد شد، مرغداران نیز ملزم به رعایت آن هستند و در نتیجه دست سودجویان در تغییر قیمت ها کوتاه می شود اما بنابر گفته رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران تا کنون به هیچ تشکل مرغداری اعلام نشده که قیمت و تاریخ تولید را درج کنند و برعکس دستور عدم درج داده شده است.

این یعنی هنوز مشخص نیست بالاخره مقرر است قیمت تخم مرغ بر روی آن درج شود یا خیر؟ و اگر این طرح شروع شده است پس چرا گفته شده قیمت ها درج نشود؟

ناصر نبی پور _ رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در این راستا به ایسنا اظهار داشت: مرغداران تخم مرغ هایشان را به شرکت پشتیبانی امور دام(شرکت وابسته به جهادکشاورزی) تحویل می دهند و هر روز موضوع جدیدی مطرح می شود. یک روز گفته می شود که قیمت و تاریخ بر روی تخم مرغ پرینت شود و روزی دیگر اعلام می کنند که پرینت نشود. تا کنون نیز به هیچ تشکل مرغداری درج قیمت و تاریخ تولید بر روی تخم مرغ اعلام نشده است.

وی افزود: تولیدکنندگان آمادگی پرینت قیمت بر روی تخم مرغ دارند. اما به مرغداری های استان تهران دستور عدم درج این مشخصات داده شده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پاسخ به اینکه قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولیدکنندگان چقدر است، اظهار داشت: با احتساب سود، قیمت هرکیلو تخم مرغ از درب مرغداری حدود ۱۵هزارو۸۰۰ تومان می شود و قیمت دستوری ۱۴ هزارتومان نیست.

به گفته وی تنها راه متعادل سازی قیمت تخم مرغ در بازار خروج دولت از قیمت گذاری دستوری است.

نبی پور اشاره کرد: با خروج دولت از بحث قیمت گذاری هر شانه تخم مرغ با قیمت ۳۳ هزارتومان به دست مصرف کننده می رسد. در غیر این صورت اگر قیمت گذاری همچنان دستوری بماند شاهد همین افزایش قیمت ها در بازار خواهیم بود.

وی همین طور با انتقاد از شیوه درج قیمت بر روی تخم مرغ اظهار داشت: وزن هر عدد تخم مرغ متفاوت می باشد و نمی توان یک قیمت بر روی همه آنها پرینت کرد و همین اقدام می تواند موجب سودجویی برخی افراد شود و تخم مرغ های ریز با قیمت بالا فروخته شود. بنا بر این بهترین روش قیمت گذاری بر روی تخم مرغ تعیین قیمت آن به صورت کیلویی است.

منبع:

0.0 / 5
1084
1399/11/26
15:43:20
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش