رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان خبر داد:

توزیع 300 هزار تن نهاده دامی در لرستان

توزیع 300 هزار تن نهاده دامی در لرستان به گزارش میزان سنج لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار داشت: امسال نزدیک به 300 هزار تن انواع نهاده های دامی در استان توزیع شد.


اسفندیار حسنی مقدم در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: کشور ما در وضعیت تحریم ظالمانه و در یک جنگ اقتصادی نابرابر و با دشمن ظالم و مکارقرار گرفته است.
وی با اشاره به این که نگاه ما این است که از درون باید قوی شویم، عنوان کرد: ۸۵ درصد احتیاجات مواد غذایی کشور در داخل تولید می شود و ما دنبال این هستیم که آن ۱۵ درصد دیگر را نیز طی یک برنامه پنج ساله یا دو برنامه ۱۰ ساله خودمان تولید و تامین نماییم که نیازمند به دیگران نباشیم.
حسنی مقدم بیان کرد: در وضعیت کنونی درباب تامین نهاده ها به جهت اینکه کشور در یک منطقه خشک و نیمه خشک جهان قرار گرفته امکان کشت تعدادی از محصولات خصوصاً ذرت و کنجاله سویا که مورد نیاز صنعت مرغداری ماست، و در زمینه تولید محصول جو که ۳۰ درصد از نیاز که باید از خارج کشور وارد نماییم، وجود ندارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به این که امسال در استان نزدیک به ۳۰۰ هزار تن انواع نهاده های دامی توزیع کردیم، اضافه کرد: ۱۴۰ هزار تن ذرت، ۸۰ هزار تن سویا، ۶۰ هزار تن جو، ۳۰ هزار تن سبوس بین دامداران توزیع شده است.
وی با اشاره به تولید ۲۰ هزار تن گوشت قرمز در استان، اضافه کرد: ۲۵ درصد از این مقدار توسط عشایر ما تولید می شود.
حسنی مقدم اضافه کرد: امسال به این علت که بانک مرکزی نتوانست به تعهدات خود عمل کند و وزارت صمت نتوانست ثبت سفارش داشته باشد، کِشتی انی و بنادر بموقع به گمرک نرسیدند و گمرک نیز بموقع کالاها را ترخیص نکرد، تقریباً ۹ ماهه اول سال به سختی خاصی توانستیم نیاز مرغداران را مرتفع نماییم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به این که تا حالا توانستیم ۱۰۰ نیاز دانه ذرت و ۵۰ درصد نیاز کنجاله سویا را تامین نماییم، اضافه کرد: با پیگیری های استاندار، مسئولان استانی و کشوری می توانیم بگوییم تا آخر سال ۱۰۰ درصد نیاز نهاده های مورد نیاز صنعت مرغداری استان تامین شده است.
وی ادامه داد: برای اطمینان خاطر از اینکه نهاده به دست مصرف کننده اصلی خود می رسد یک سامانه رصد و پایش در سازمان جهاد کشاورزی تشکیل شده و ورودی استان و نحوه توزیع آن مشخص است و کوچکترین خطا را می توان مورد بررسی قرار داد.
حسنی مقدم بیان کرد: قبلاً کار توزیع نهاده ها به صورت دستی انجام می شد اما الان توسط یک سامانه جامع بازرسی تحت عنوان بازارگاه انجام می شود.

منبع:

0.0 / 5
1153
1399/11/27
14:24:05
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش