حجت اله صیدی خواستار شد

ایجاد راهبرد مشترك بانك ها برای تامین مالی صنعت پتروشیمی

ایجاد راهبرد مشترك بانك ها برای تامین مالی صنعت پتروشیمی به گزارش میزان سنج مدیرعامل بانک صادرات ایران اظهار داشت: باتوجه به تجربه موفق همکاریهای مشترک قبلی، پیشنهاد می کنم بانک ها در کنار هم برای تامین مالی صنعت پیشران پتروشیمی، راهبرد مشترک پنج ساله تعریف کنند.به گزارش میزان سنج به نقل از بانک صادرات ایران، حجت اله صیدی در نشست تخصصی «تأمین مالی بوسیله بخش خصوصی و نقش بانک ها در توسعه صنعت پتروشیمی» که در جریان دومین نمایشگاه و همایش تخصصی پشتیبانی از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در جزیره کیش برگزار شد، اظهار نمود: بانک صادرات ایران در ارائه خدمات به صنعت پتروشیمی دارای تجربه موفقیت آمیزی است و این صنعت پیشران ظرفیت های زیادی دارد که استفاده از آنها سبب رشد کشور می شود.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با اعلان اینکه صنعت پتروشیمی طی دو سال سخت اخیر و در تنگناهای بین المللی بخش زیادی از ارزآوری کشور را به عهده داشته است، اظهار داشت: تجربه چند سال اخیر نشان میدهد که اگر بخواهیم الگوها و ابزارهای تامین مالی را در بانک ها یا بازار سرمایه تعریف نماییم، صنعت پتروشیمی واجد همه این شرایط بوده و تمامی ابزارهای مالی در این صنعت به کار می آید.
وی اضافه کرد: این ابزارها از نظر ریسک، زمان کوتاه مدت و بلند مدت، ریالی و ارزی در صنعت پتروشیمی کاربرد دارند و اغلب بانک ها نیز در تعامل با این صنعت فعال بوده اند.
صیدی از کوشش های صورت گرفته در این صنعت توسط سازندگان تجهیزات، شرکت های تحقیق و توسعه و دانش بنیان قدردانی کرد و اظهار داشت: از مواردی که در همایش ها کمتر به آن توجه می شود، این است که قطعنامه ای صادر شود و همه متعهد به انجام آن باشند تا برای تحقق مفاد آن تلاش کنند.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با تاکید بر اینکه اگر یک ماموریت اصلی داشته باشیم، توسعه کشور است، پیشنهاد کرد بانک ها باتوجه به متغیرهای مهم اثرگذار در مسائل داخلی و بین المللی در ماه های پیش رو، برای تامین مالی صنعت پتروشیمی برنامه راهبردی و مشترک پنج ساله تعریف و عملیاتی کنند.
صیدی اظهار داشت: تامین مالی توسط شرکت های تامین سرمایه در بورس نیز باید توسط بانک ها تضمین شود و بدین جهت بانک ها در کنار آنها نیز ایستاده اند.
مدیرعامل بانک صادرات ایران همین طور با اعلان اینکه برای صدور ضمانت های ارزی در داخل کشور محدودیتی وجود ندارد، از آمادگی بانک صادرات ایران برای صدور این نوع ضمانت ها آگاهی داد.


منبع:

0.0 / 5
1193
1399/11/29
14:22:55
تگهای خبر: ابزار , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش