افتتاحیه فعالیت رسمی اینترنت اشیا در شهر تهران

افتتاحیه فعالیت رسمی اینترنت اشیا در شهر تهران میزان سنج: هوشمند! صفتی که وقتی بعنوان پیشوند یا پسوند به یک کلمه، پروسه یا دستگاه اضافه می شود، نشان دهنده نوع خاص و پیشرفته از آنست، مثل تلفن های هوشمند، تلویزیون های هوشمند و دستگاه های هوشمند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، مفهوم اصلی شبکه دستگاه های هوشمند در اوایل سال ۱۹۸۲ با تغییراتی در یک دستگاه فروش اتوماتیک کوکاکولا در دانشگاه کارنگی ملون بعنوان نخستین وسیله متصل به اینترنت شکل گرفت که می توانست موجودی و سرد و گرم بودن نوشیدنی های بارگیری شده را گزارش کند. هوشمند سازی خدمات یا دستگاهها، بر بستر و پایه اینترنت انجام می گردد.
یکی از تازه ترین مفاهیم شبکه های هوشمند، اینترنت اشیا (IOT) است. مفهوم اینترنت اشیا بر این پایه است که می توان با اتصال دستگاهها و تجهیزات اطرافمان به اینترنت و با بهره گیری از اپلیکیشن های موجود در تلفن های هوشمند، آنها را مدیریت و کنترل کرد. امروزه این واژه به مفهومی پیچیده و گسترده در دنیای فناوری و دیجیتال بدل شده است که ارتباط ماشین با ماشین، ارتباط ماشین با انسان یا بالعکس، ماشین های هوشمند و حتی هوش مصنوعی را در هم تلفیق کرده است.
اینترنت اشیا از سال ۱۳۹۶ در ایران مطرح گشت و الان در حال پیاده سازی و گسترش در کلان شهر تهران است. امروز با شروع به کار شبکه بزرگ اینترنت اشیا، در شهر تهران بعنوان بزرگ ترین کلان شهر ایران و یکی از پر جمعیت ترین شهرهای جهان، نخستین گام برای تأسیس شبکه ملی اینترنت اشیا کشور توسط شرکت لاوان پایش ونداده و مشارکت شرکت انتقال دیتای آسیاتک و با حمایت معاونت فناوری ریاست جمهوری و با تجهیزات ۱۰۰% بومی، برداشته شد.
افتتاحیه فعالیت رسمی اولین اپراتور تخصصی اینترنت اشیا با مشارکت آسیاتک در مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران و همزمان با نخستین جشنواره اینترنت اشیا برپا شد.
ایده ایجاد شبکه ملی اینترنت اشیا برمبنای فناوری LoRaWAN برمبنای یک اکوسیستم بومی در سال ۱۳۹۶ عنوان شد، نخستین گام تحقق این ایده در سال ۱۳۹۸ و بعد از تأسیس لاوان با تولید و آزمایش موفقیت آمیز چرخه کامل محصولات اکوسیستم اینترنت اشیا برداشته شد. شرکت انتقال دیتای آسیاتک به عنوان یکی از بالاترین و بزرگترین اپراتورهای خدمات ارتباطی و انتقال داده در کشور است که با مشارکت در پروژه ایجاد پوشش شبکه کامل کلانشهر تهران و تامین زیر ساختهای مخابراتی برای نصب Getway شبکه و خدمات دیتا سنتر به عنوان اصلی ترین شریک تجاری لاوان پایش تحقق این مهم را تسهیل و عملی کرد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

0.0 / 5
1043
1399/11/30
18:19:07
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش