7 بسته صادراتی جدید كه برای توسعه بازار به خلاق ها تعلق گرفت

7 بسته صادراتی جدید كه برای توسعه بازار به خلاق ها تعلق گرفت میزان سنج: ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق برای توسعه بازار محصولات 7 خدمت صادراتی ارائه می دهد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، در حال حاضر خدمات و فرصت های قابل توجهی در سازمان ها و نهادهای مختلفی وجود دارد که می تواند راه را برای کسب وکارهای خلاق هموارتر کند. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، بوسیله گفتگو، رایزنی و عقد تفاهم با این نهادها اهتمام دارد که سبد خدمات شرکت های خلاق از تنوع بیشتری برخوردار باشد.
باتوجه به اهمیت صادرات و مشکلات و چالش هایی که شرکت های خلاق در این عرصه با آن مواجهند، این ستاد بوسیله رایزنی های انجام گرفته با سازمان توسعه تجارت ایران، برای ایجاد یک بسته کامل خدماتی برای شرکت های خلاق در این عرصه به تفاهم رسید. در این بستر خدماتی جدید، ۷ خدمت صادراتی ویژه در اختیار شرکت های خلاق قرار می گیرد.
کمک هزینه اعزام هیأت های تجاری
یکی از این بسته های خدماتی پرداخت کمک هزینه اعزام هیأت های تجاری و بازاریابی در حوزه صادرات و تجارت بین الملل است. گام اول برای یک شرکت خلاق رشد یافته برای صادرات، بررسی مقصد صادراتی بوسیله اعزام یک فرد یا گروه به آن کشور به قصد بازاریابی است. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان با کمک سازمان توسعه تجارت، برای پوشش قسمتی از هزینه های این سفر از ۶۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریال کمک هزینه بازاریابی بین المللی ارائه می کند.
ثبت نشان یا علایم تجاری
همین طور ممکنست شرکت خلاق نیازمند این باشد که در بازارهای هدف، صادراتی، نشان یا علایم تجاری خودرا ثبت کند. دراین زمینه نیز شرکت خلاق کمک هزینه ثبت نشان یا علایم تجاری در کشورهای خارجی دریافت می کند که برمبنای ضوابط تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال قابل پرداخت می باشد.
حمایت از تبلیغات
همین طور یک شرکت خلاق ممکنست نیازمند این مساله باشد که در مقصد صادراتی خود، تبلیغات انجام دهد و بروشور یا کاتالوگ منتشر کند. برای همه این موارد پیش بینی لازم انجام شده است و کمک هزینه هر کدام پرداخت خواهد شد.
حضور پررنگ تر در نمایشگاه های بین المللی
برای حضور شرکت ‎های خلاق در نمایشگاه های بین المللی نیز از قبل هم مبالغی پرداخت می شد، بر طبق این توافق جدید نیز یک پنجره تازه، برای حضور هر چه بیشتر شرکت های خلاق در نمایشگاه های منطقه ای و بین المللی باز شده است.
پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری
همین طور برای پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری نظیر ضمانت نامه و بیمه نامه های اعتبار صادراتی، در مقصد کمک هزینه های مختلفی ارائه می شود، برای مثال کمک هزینه کارمزد سود ضمانت نامه از ۷ میلیارد ریال تا ۱۰ میلیارد ریال قابل پرداخت می باشد.
کمک برای اقامت همکاران تجاری
در این بسته حتی پیش بینی شده است که برای میهمانان خارجی یک شرکت خلاق که به قصد سرمایه گذاری یا همکاری تجاری به ایران آمده اند نیز کمک هزینه پذیرش و پذیرایی، تخصیص یابد.

کمک هزینه سود تسهیلات
هفتمین مورد از ۷ بسته خدماتی ویژه شرکت های خلاق دارای صادرات، کمک هزینه سود تسهیلات است. اگر شرکت خلاق به قصد صادرات تسهیلات بگیرد، مبالغی از ۷ میلیارد تا ۱۰ میلیارد ریال برای پرداخت سود تسهیلات به وی عرضه خواهد شد.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق مراجعه کنند. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق تا کنون خدمات عمده دیگری نیز به شرکت های خلاق صادراتی ارائه کرده است و این هفت خدمت ویژه تنها برمبنای توافقنامه با سازمان توسعه تجارت ایران به وجود آمده است. سبد متنوع خدمات ارائه شده به شرکت های خلاق صادراتی مضاف بر خدمات عرضه شده عام به همه شرکت های خلاق است.
منبع:

0.0 / 5
1033
1399/12/09
23:01:57
تگهای خبر: بازار , بیمه , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش