دبیر ستاد تنظیم بازار:

مشكلی در تأمین مرغ نداریم

مشكلی در تأمین مرغ نداریم به گزارش میزان سنج دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه در تأمین گوشت مرغ مشکلی نداریم، اظهار داشت: بالغ بر ۴۵۰ هزار تن روغن خام در گمرکات کشور داریم که به اندازه ۴ ماه کشور است.عباس قبادی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، در مورد توزیع روغن، بیان نمود: در مورد تأمین روغن خام مورد نیاز واحدهای تولیدی مشکلی نداریم. بالغ بر ۴۵۰ هزار تن روغن خام در گمرکات کشور داریم که به اندازه ۴ ماه کشور است. در سالهای گذشته کارخانجات روغن حدود ۱۵ روز تعطیلی داشتند (تعطیلات نوروز) که سال جاری مقرر شد تعطیلی ها به حداکثر سه روز کاهش پیدا کند و کارخانجات با سه شیفت کار کنند تا کسری روغن در بازار جبران گردد.
حلب مورد نیاز کارخانجات روغن تأمین شده است
وی با بیان اینکه سهمیه ورق هم برای کارخانجات روغن در نظر گرفته شده است، بیان نمود: مقرر شد که کل نیاز حلب کارخانجات روغن تأمین گردد که خوشبختانه معاونت امور صنایع وزارت صمت این کار را انجام داده است.
معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت در ادامه بیان نمود: در این نشست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گزارشی از روند قیمت ها در بازار را عرضه داد که بر طبق این گزارش در هفته گذشته تنها در سه یا چهار قلم کالا افزایش قیمت داشته ایم و در مابقی کالاها ثبات نسبی حاکم بوده است و در حوزه کالاهای اساسی هم شرایط خوبی داریم.
روند ورودی کالا به کشور باثبات و مناسب است
قبادی با اشاره به اینکه گزارشی از روند ورودی کالا به مجموعه بنادر و گمرکات کشور هم در این نشست داده شد، اظهار داشت: روند ورودی کالا به کشور باثبات و مناسب می باشد، رقم های قابل توجهی کالا در بنادر و گمرکات کشور در حال ترخیص است.
قبادی افزود: ورودی کالا به کشور به نسبت هفته گذشته بالغ بر ۴۵۰ هزار تن بوده است که عدد خوبی است.
پیشنهادی برای رونق تهاتر، صادرات و واردات کالا در مرز سیستان وبلوچستان
وی ضمن اشاره به پیشنهاد استانداری سیستان و بلوچستان در مورد مرزنشینان آن استان، بیان نمود: ببر اساس این پیشنهاد تهاتر و صادرات و واردات کالا در مرز رونق خواهد گرفت و امیدواریم این پیشنهاد که در ستاد تنظیم بازار هم به تصویب رسید، مورد موافقت مسؤلان قرار بگیرد تا بخشی از نیازهای استان های شرقی از این طریق حل شود و کمکی هم به مردم آن منطقه باشد.
در تأمین گوشت مرغ مشکلی نداریم
قبادی در مورد بازار گوشت و مرغ اضافه کرد: در مورد گوشت قرمز مشکل خاصی نداریم و قیمتها با ثبات است و روند کاهشی قیمت تخم مرغ را هم در بازار داریم.
وی خاطرنشان کرد: در مورد گوشت مرغ مقرر شد که وزارت جهاد کشاورزی ورودی مرغ را به بازار بیشتر کند تا التهاب موجود برطرف شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: البته از لحاظ تأمین مرغ مشکلی وجود ندارد و نزدیک به ۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی بیشتر از ماه گذشته طبق گزارش وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است و امیدواریم این مشکل حل گردد.
قبادی بیان نمود: در سال ۱۳۹۹ به نسبت سال قبل واردات گوشت قرمز به یک چهارم رسیده که نشانگر تأمین بخش عمده ای از نیاز کشور از محل تولید داخل است.


منبع:

0.0 / 5
1208
1399/12/11
20:04:52
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش