یك مقام مسئول:

دولت مقصر ۸۰ درصد گرانی میوه است

دولت مقصر ۸۰ درصد گرانی میوه است عضو هیئت مدیره مجمع ملی کشاورزان خبره با اشاره به اینکه مقصر ۸۰ درصد گرانی میوه دولت می باشد، اظهار داشت: قیمت تمامی ادوات کشاورزی چندین برابر شده و کشاورز هم مجبور می شود به دلال متوسل شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، حسین پهلوانی، عضو هیئت مدیره مجمع ملی کشاورزان خبره در گفتگویی رادیویی اظهار داشت: مشکل ما، دلالان خرد نیستند بلکه دلالان دانه درشتی اند که مثلاً همه سیب های آذربایجان را ذخیره کرده و بعد هم قطره چکانی به بازار تزریق می کنند.

وی ادامه داد: تعزیرات باید این کار را در اختیار تعاونی روستاها و خبرگان کشاورزی قرار دهد تا دلالان امکان ورود به این حوزه را نداشته باشند.

عضو هیئت مدیره مجمع ملی کشاورزان خبره با اشاره به اینکه مقصر ۸۰ درصد گرانی بار دولت می باشد، اظهار داشت: قیمت تمامی ادوات کشاورزی چندین برابر شده و کشاورز هم مجبور می شود به دلال متوسل شود و دلال هم که از خدا خواسته وارد این حوزه می شود.

پهلوانی ضمن اشاره به سه برابر شدن قیمت سم از سال قبل تابحال بیان نمود: کشاورز برای کوچک ترین مسائل خود هم پول کافی ندارد و این دولت می باشد که باید از کشاورز حمایت کند.

همچنین، دکتر خسرو ابراهیمی نیا نایب رییس اتاق اصناف در مورد علت گرانی محصولات باغی اظهار داشت: تغییر ساعت کاری میدان مرکزی میوه و مرغ و گوشت بدون هماهنگی درست نیست چونکه کالا حداکثر باید بامداد در میدان ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه مسؤلان از تصمیمات هیجانی برای اصناف اجتناب کنند اضافه کرد: ما هم اکنون ۱۳۴ هزار اتحادیه صنفی در شهرستان و استان تهران داریم و تعطیلی و یا تغییر یکسان ساعت برای همه آنها کار درستی نیست.

ابراهیمی نیا مدیریت ساعت کار اصناف را ضروری خواند و اظهار داشت: دولت و حاکمیت تمام هم و غم خویش را خرج تأمین کالاهای مورد نیاز و ارزاق به طبقه مستضعف کرده و سوبسیدهای سنگینی هم برای این قضیه داده اما متأسفانه این ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست کشاورز نرسیده است.

وی با تصریح بر اینکه برنامه ریزی و هم افزایی و اراده جدی برای ساماندهی این حوزه وجود ندارد اظهار داشت: تا زمانی که ارز چند نرخی باشد وضعیت همین است.

نایب رییس اتاق اصناف با اشاره به اینکه در تأمین کالاها هیچ کمبودی نداریم اظهار داشت: در بحران کرونا و شرایطی که دنیا در یک رکود اقتصادی به سر می برد ما یک بازار زنده و فعال داریم و تنها مشکل ما عدم هم افزایی و هماهنگی است.


0.0 / 5
1155
1399/12/20
18:14:30
تگهای خبر: امداد , بازار , دولت , ركود
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش