مدیركل گمرك مرزی بازرگان؛

صف طولانی 500 كامیون در مرز بازرگان

صف طولانی 500 كامیون در مرز بازرگان به گزارش میزان سنج آذربایجان غربی مدیرکل گمرک مرزی تاجر ضمن اشاره به صف طولانی کامیون ها در این مرز اظهار داشت: عدم همکاری کشور ترکیه و کندی پذیرش مهم ترین عامل به وجود آمدن صف های طولانی شده است.


بازگیر در گفت و گو با ایسنا با اشاره به طولانی شدن صف های کامیونها در مرز بازرگان و گلایه مندی کامیونداران اظهار نمود: هم اکنون بیش از ۵۰۰ دستگاه کامیون در مرز بازرگان منتظر خروج از مرز هستند، که عدم همکاری کشور ترکیه به سبب کندی پذیرش با اهمیت ترین عامل این مشکل شده است.
وی در ادامه بااشاره به اینکه در ماه های گذشته بطور متوسط ۴۰۰ دستگاه ورود به کشور ایران و ۳۰۰ دستگاه کامیون خروجی از مرز بازرگان صورت می پذیرفت، اضافه کرد: این میزان در هفته های اخیر از سمت ترکیه کاهش یافته و سبب تشکیل صف شده است.
مدیر کل گمرک مرز بازرگان با تاکید براینکه بیشتر کامیونها با تغییر مسیر خود از گمرک پلدشت و نخجوان به سوداگر موجبات ایجاد صف های طولانی شدند، اضافه کرد: افزایش عوارض ورود کامیون ها به خاک آذربایجان زمینه ساز آن شده است تا صف های طولانی در گمرک مرزی ۲۴ ساعتی سوداگر به وجود می آید.
به گفته بازگیر بار بیشتر کامیون های ایرانی معطل در صف، مواد پتروشیمی، میوه و تره بار، هندوانه و غیرع است که با پیگیری های صورت گرفته از طرف گمرک ایران و رایزنی های انجام شده با گمرک گوربلاغ ترکیه خواهان تسریع بخشیدن در روند کنترل و افزایش پذیرش این کامیون ها شده ایم.
به گفته مدیر کل گمرک مرز بازرگان، کامیون های حامل بار فاسدشدنی در اولویت خروج از مرز قرار دارند و تلاش می شود این مشکل ظرف چند روز آینده برطرف شود.
وی با اشاره به اینکه الان تمام نیروهای انتظامی، مرزبانی و نیرویهای گمرکی در پایانه مرزی حضور دارند و تلاش می شود بدون کوچک ترین مشکل، صف کامیون ها برطرف شود، اضافه کرد: هیچ نوع مسئله امنیتی و جانی کامیون داران و محموله کامیون های آنها را طی مسیر منتهی به گمرک تهدید نمی کند.
منبع:

0.0 / 5
1186
1399/12/23
12:10:53
تگهای خبر: دستگاه , گمرك , متر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش