تردد كامیون ها در مرز ایران-تركیه تسهیل شد

تردد كامیون ها در مرز ایران-تركیه تسهیل شد به دنبال مذاکرات صورت گرفته بین مسؤلان گمرک ایران و ترکیه تردد کامیون های حامل کالا از مرز بازرگان که طی چند روز گذشته با مشکلاتی روبرو شده بود، تسهیل شد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، اعلام اخیر مسؤلان گمرک ایران از این حکایت داشت که در گمرک مرزی تاجر صف طولانی کامیون های حاوی کالا تشکیل شده بود که به بیشتر از ۵۰۰ دستگاه می رسید.

عدم همکاری کشور ترکیه به علت کندی پذیرش و افزایش عوارض ورود کامیون ها به خاک آذربایجان زمینه ساز تشکیل این صف های طولانی شده بود.

اما تازه ترین خبرها از این حکایت دارد که عبور کامیون در مرز بازرگان تسهیل شده است؛ به صورتی که طبق گفته حسین کاخکی- مدیرکل دفتر همکاریهای بین الملل گمرک ایران- به دنبال مذاکرات این دفتر با مقامات گمرک ترکیه مشکل توقف و تردد کامیون های حامل کالا در مرز بازرگان به صورت نسبی روان شد و از حجم کامیون های متوقف در پشت مرز کاسته شده است.

گزارش وی از وضعیت تردد کامیون های حامل کالاهای صادراتی و ترانزیتی عبوری از مرز بازرگان در روز گذشته نشان داده است که ۳۴۶ کامیون از مرز بازرگان وارد کشور ترکیه شد که از این تعداد، ۲۹۹ کامیون ایرانی و ۴۷ کامیون خارجی بوده است همینطور طی روز گذشته تعداد ۳۹۴ کامیون از مرز بازرگان وارد کشور شده است که از این تعداد ۲۶۳ کامیون ایرانی و ۱۳۱ کامیون خارجی بوده است.

منبع:

0.0 / 5
1221
1399/12/24
12:36:50
تگهای خبر: دستگاه , صادرات , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش