تولید خودروی هوشمند خورشیدی در كشور

تولید خودروی هوشمند خورشیدی در كشور میزان سنج: یک شرکت دانش بنیان موفق شده است با تولید خودرو خورشیدی رکابی، یک محصول جدید به سبد خودرو های دارای سوخت غیرفسیلی اضافه کند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، مهران صفدار، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: شرکت ما محصولات فناورانه مختلفی را طراحی و تولید کرده است. یکی از محصولات جدید ما هم که اخیرا آزمون های فنی را پشت سر گذارده است، خودرو خورشیدی رکابی است.
وی اظهار نمود: این خودرو با استفاده از انرژی خورشیدی کار می کند و حرکت انسانی و پدال زدن هم در ترکیب با این انرژی خورشیدی قرار می گیرد. این خودرو هوشمند و مسقف و دارای چهار چرخ است.
صفدار ضمن اشاره به رویکرد صنعت خودروسازی بین الملل به خودرو های با سوخت غیرفسیلی، بیان نمود: رانندگی تا ۳ ساعت با استفاده از انرژی خورشیدی، نشان دادن میزان انرژی باقیمانده در باتری، مشخص کردن زمان استفاده از انرژی حرکتی به جای انرژی خورشیدی و مشخص کردن مسافت طی شده همچون برخی خصوصیت های این خودرو است.
وی با اشاره به اینکه دستگاه خود دریافت پسماند یکی دیگر از محصولات شرکت است، اظهار داشت: با عنایت به اهمیت بازیافت پسماند این دستگاه می تواند نقش قابل توجهی در این فرایند ایفا کند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: این دستگاه انواع پسماند خشک را دریافت می کند. از آنجائیکه دستگاه هوشمند است، پسماند دریافتی را مشخص و آنرا پرس می کند و بر مبنای وزن و جنس آن، در مقابل اقلامی مانند بلیط اتوبوس و مترو را در اختیار کاربر قرار می دهد.
این فعال صنایع دانش بنیان ضمن عرضه توضیح بیشتر در مورد این دستگاه، اظهار داشت: نهادهایی مانند شهرداری ها، می توانند با خرید این دستگاه، شهروندان را تشویق کنند که زباله های خشک خویش را از مبدا تفکیک کرده تا نقش بیشتری در حفاظت از محیط زیست داشته باشند.
بر مبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، صفدار با تکیه بر نقش فناوری در حفظ محیط زیست، اظهار داشت: با عنایت به این که باید فرهنگ سازی لازم برای ترویج استفاده از این دستگاه میان شهروندان انجام گیرد، از نهادهایی مانند شهرداری ها درخواست داریم تا بیشتر به این مقوله توجه نمایند.
منبع:

0.0 / 5
1578
1399/12/25
13:27:36
تگهای خبر: تولید , خرید , دستگاه , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش