توسط باغداران؛

عرضه مستقیم میوه با نرخ مصوب شروع شد

عرضه مستقیم میوه با نرخ مصوب شروع شد به گزارش میزان سنج یک مقام مسئول اظهار داشت: طرح عرضه مستقیم میوه با نرخ مصوب، توسط باغداران در ۱۵۰ غرفه در شهر تهران و ۶ هزار غرفه در سطح کلانشهرها شروع شد.به گزارش میزان سنج به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی، مرتضی معتمد معاون امور بازرگانی سازمان تعاون روستایی امروز در حاشیه طرح عرضه مستقیم میوه به مردم به قیمت مصوب عنوان کرد: مسئولیت تنظیم بازار شب عید سال جاری بر عهده وزارت صمت است بدین منظور این دستگاه از قبل مبادرت به ذخیره سازی و عرضه میوه در بازار کرده است اما پس از تذکر رهبر معظم انقلاب درباره شکاف قیمت عرضه میوه میان عرضه و تقاضا و بر مبنای ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی هم به این عرصه ورود پیدا کرد.
وی اضافه کرد: در این طرح میوه به صورت مستقیم از تولید کننده و با کیفیت مناسب به دست مصرف کننده می رسد.
معاون امور بازرگانی سازمان تعاون روستایی ضمن اشاره به اینکه این سازمان دخالتی یا یارانه ای برای عرضه میوه شب عید نداشته است اظهار داشت: این مبادرت به طور مستقیم توسط بخش خصوصی انجام می شود و ما تنها فضایی در ارگان ها و پایگاه های بسیج در اختیار تولید کننده، سورتینگ داران و سردخانه های قرار می دهیم تا بتوانند بدون واسطه محصول خویش را به دست مصرف کننده برسانند.
وی خاطرنشان کرد: ۱۵۰ غرفه در شهر تهران و ۶ هزار غرفه در سطح کلان شهرهای کشور مبادرت به عرضه میوه به قیمت تنظیم بازار می کنند.
معتمد عنوان کرد: قیمت هر کیلوگرم پرتقال ۱۱، ۸۰۰ تومان و به صورت جعبه ای ۱۱، ۵۰۰ تومان به فروش می رسد و قیمت سیب زرد ۱۱، ۲۰۰ تومان و هر کیلوگرم سیب قرمز ۹ هزار تومان و به صورت جعبه ای ۸ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می شود.
معتمد اظهار داشت: محدودیتی برای عرضه میوه در بازار نداریم و حتی در مازندران حداقل ۲۸۰ هزار تن میوه در سردخانه ها و مقادیر نامعلومی هم در انبارهای سنتی و انبارهای خانگی باقی مانده و نگرانی برای عدم فروش و خراب شدن آنها وجود دارد.
معاون سازمان تعاون روستایی اظهار داشت: این طرح فعلاً تا آخر فروردین ادامه دارد و به جهت اینکه بارفروشان بتوانند بار خویش را به فروش برسانند درخواست شده که این طرح تا نیمه اردیبهشت ما هم ادامه داشته باشد.


منبع:

0.0 / 5
1253
1399/12/26
20:19:10
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش