تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها،

اعلام آمادگی خودروسازان داخلی برای افزایش تولید

اعلام آمادگی خودروسازان داخلی برای افزایش تولید به گزارش میزان سنج به دنبال نامگذاری سال ۱۴۰۰ از جانب مقام معظم رهبری با عنوان سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»، مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور هریک اعلام آمادگی کرده تا با تمام توان ضمن حفظ و ادامه روند جهش تولید، با رفع موانع، با جدیت بیشتری اهداف تولید دنبال شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت شروع سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، ضمن ابراز امیدواری به کسب برکات مادی و معنوی از تقارن سال جدید با اعیاد شعبانیه و متبرک شدن سال ۱۴۰۰ به دو عید نیمه شعبان و جشن ولادت حضرت ولی عصر(عج)، سال جدید را سال «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نامگذاری کردند.
به اعتقاد ایشان، دولت کنونی و دولت آینده، بایستی با حمایت های همه جانبه ی قانونی، دولتی و حکومتی از تولید و رفع موانع آن، همت کنند که سال جاری جهش تولید به مفهوم واقعی تحقق یابد. بر این اساس شعار سال ۱۴۰۰، «تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» است.
در این رابطه مدیران دو خوردوساز بزرگ کشور (ایران خودرو وسایپا) در نخستین گام ابراز آمادگی برای تحقق این مهم کرده و آمادگی کامل خود برای تحقق شعار سال و ادامه روند افزایش تولید امسال اعلام نموده اند.
گروه صنعتی ایران خودرو در بیانیه ی خود در این رابطه ضمن تاکید بر اینکه اهداف تولید و توسعه را با قوت بیشتری در این گروه خودروسازی دنبال خواهد شد، نقشه راه این گروه صنعتی را به تاسی از فرمایشات مقام عظمای ولایت، بر اساس تحول در تولید، توسعه محصولات جدید، نوآوری در عرضه خدمات و شکوفایی در صادرات ترسیم کرده است.
طبق اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، نام گذاری سال جدید با عنوان "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" از جانب مقام معظم رهبری، انگیزه ای مضاعف برای جهادگران سنگر تولید در گروه صنعتی ایران خودرو است و این خودروساز بعد از عینیت بخشیدن به شعار سال جهش تولید، اهتمام خویش را به کار خواهد بست تا این راهبرد را با رفع موانع، با جدیت بیشتری دنبال کند و به ایفای وظیفه و تکلیفی که بر عهده دارد، عمل کند.
این خودروساز بزرگ کشور بنا بر فرموده معظم له، در آستانه قرن جدید، با نگاه بلندمدت، برنامه های توسعه ای خویش را دنبال خواهد نمود و در سال جدید با استفاده از توان داخلی برای شکوفایی هر چه بیشتر جهش تولید تلاش خواهد نمود و می کوشد در سال جدید فعالیتهای ماندگارتری را در حوزه های مختلف مالی، اقتصادی، تولید، تحقیق و توسعه، نهضت داخلی سازی قطعات، توسعه محصول، صادرات، ارتقای کیفیت و جلب رضایت مندی ذی نفعان به ثبت برساند.

در سالی که گذشت، گروه صنعتی ایران خودرو طبق رهنمودهای مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و به همت پولادین مردان سنگر مهندسی و تولید در ایران خودرو و همینطور سازندگان زنجیره تأمین، با تولید ۵۰۱ هزار و ۳۹۹ دستگاه خودرو، جهش تولید را محقق کرده و در کنار توسعه محصولات و قوای محرکه با تاکید بر توان متخصصان کشور، توانست بخش عمده ای از تعهدات معوق به مشتریان را ایفا کرده و بیشتر از ۵۵ درصد از سهم بازار خودروی سواری کشور را در اختیار خود بگیرد. ایران خودرو در سال جهش تولید توانست در کنار ارتقا و توسعه پنج محصول فعلی خود، خودروی ایرانی «تارا» را به مرحله تولید انبوه رسانده و در آغازین ماه های سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها آماده ورود به بازار کند.
حالا ایران خودرو راه را هموار ساخته تا برای سال ۱۴۰۰، سرافراز و با عزمی استوار، ثابت کند که برای خادمان و دلسوزان عرصه صنعت، «کار، نشد ندارد». طی سال پیش رو مسیر توسعه با همت و پشتکار مضاعف دنبال خواهد شد. با توسعه محصولات بر پایه دانش و تخصص جوانان کشور، مسیر صادرات گشایش خواهد یافت و نام ایران سربلند همچون همیشه در جهان خواهد درخشید.
یقینا در این سال با استفاده از تفکر و اندیشه جهادی و تکیه بر همت و توان و امید و نشاط تک تک کارکنان ایران خودرو، تنگناها و ناهمواری ها رنگ باخته و دوره تحول جدیدی در راه تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها آغاز خواهد شد.

با رفع موانع، جهش تولید را ادامه می دهیم
با فرارسیدن سال ۱۴۰۰ و نامگذاری آن بعنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا هم ضمن تبریک سال نو به هموطنان، به پیام رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و آمادگی این گروه خودروسازی را برای ادامه حرکت جهادی در راه دو سال قبل بعد از تحقق «رونق تولید» و «جهش تولید» و ادامه آن با اهتمام به مبحث بسیار مهم «رفع موانع تولید» اعلام نموده است.
مدیرعامل این خوردوساز بزرگ، سال ۱۳۹۹ را یکی از سخت ترین و بی سابقه ترین سالهای تاریخ صنعت و اقتصاد کشور بخصوص در بخش تولید خودرو، با همه تجربیات خاص و پیچیده ناشی از تحریم و کرونا، دانسته و اعلام نموده است که جوانان متخصص، غیور و متعهد شاغل در صنعت خودرو و گروه سایپا، با رقم زدن جلوه جدیدی از توانمندی و خودباوری ملی، شگفتی و خشم تحریم کنندگان ملت بزرگ ایران را برانگیختند و با تلاش و همت جهادی خود ضمن حفظ روند تولید و افزایش آن، با خروج خودرو های با تکنولوژی قدیمی، تولید و عرضه محصولات جدید، به روز و مدرنی را آغاز کردند که طلیعه تولد «سایپای نوین» در سال آینده را به رخ می کشید.
حفظ رونق تولید و افزایش تولید خودرو نسبت به سالهای گذشته علیرغم محدودیت های ناشی از تحریم و کرونا، اقدام تاریخی برای توقف تولید پراید، آغاز تولید انبوه و عرضه سه محصول جدید «شاهین»، «ساینا S» و «کوییک S» و معرفی خودرو «آریا» بعنوان یک محصول کاملا متفاوت و جدید در تاریخ صنعت خودرو ایران، برنامه عرضه ۱۰ محصول جدید در سه سال آینده، استقرار نظام جدید کیفیت و ارتقای سطح کیفی تمامی محصولات، تداوم پویش بومی سازی قطعات با همکاری نیروهای مسلح و مشارکت شرکتهای دانش بنیان، کاهش حجم تعهدات معوق و به روزرسانی تحویل خودرو های مشتریان، اطلاع رسانی مستمر و شفافیت و پاسخگویی در عرصه رسانه و ارتباط با مخاطبان و هم چندین دستاورد مهم دیگر در حوزه مالی و اداری، کارنامه گروه سایپا را در سال ۹۹ پربار و ماندگار کرد.
نامگذاری سال ۱۴۰۰ از جانب رهبر معظم انقلاب به نام سال "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها"، نشان دهنده آن است که نگاه به جریان تولید ملی در کشور، به درستی و به شکلی اصولی همچنان راهبرد اصلی در راه توسعه به حساب می آید و راهکار رشد و پیشرفت اقتصادی جامعه از جانب رهبر معظم انقلاب، کسب جایگاه ممتاز در حوزه تولید کالای باکیفیت ایرانی با تاکید بر امکانات موجود در کشور و قابلیت حضور رقابتی در بازارهای مختلف داخلی و بین المللی است؛ بدون شک چنین نگاهی حاکی از مسئولیت مهم و جایگاه بی بدیل فعالان، دست اندرکاران، مدیران و کارکنان عرصه تولید کشور و در رأس آن صنعت خودرو بعنوان یک صنعت پیشرو و بنیادین در کشور است تا با نقش آفرینی بموقع و دلسوزانه، به وظیفه خود عمل کنند.
در سالی که گذشت، اهتمام جدی و اصلی مدیران سایپا بر تحقق اهداف حفظ جریان تولید و جهش آن قرار داشت تا حرکت این مجموعه صنعتی با راهبردها و منویات رهبر معظم انقلاب پیوند خورده و بر مبنای سفارش ها و رهنمودهای معظم له، نقش صحیح خویش را در عرصه صنعت کشور ایفا کند. گروه خودروسازی سایپا همان گونه که در دو سال قبل موفق به تحقق دو رویکرد «رونق تولید» و «جهش تولید» شد، از بدو ورود به سال ۱۴۰۰، از تمام تجربیات و ظرفیت های خود استفاده خواهد نمود تا مسیر تولید را پشتیبانی کرده و موانع موجود را به صورت کامل از سر راه خود بردارد. بی گمان در این راه لازم است که همه ارکان مختلف کشور هم دست به دست هم داده تا اهداف کلان منطبق با شعار سال ۱۴۰۰ را رقم بزنند.5.0 / 5
1219
1400/01/03
13:17:47
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش