طلا در راه ارزانی بیشتر گام برداشت

طلا در راه ارزانی بیشتر گام برداشت قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر قوی تر شدن دلار آمریکا و بازده اوراق خزانه، به پایین ترین حد در بیش از دو هفته گذشته نزول کرد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بهای معاملات اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۰۶ دلار و ۴۳ سنت رسید در صورتیکه اوایل معاملات تا مرز ۱۷۰۴ دلار نزول کرده بود که پایین ترین قیمت از ۱۲ مارس بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد کاهش، به ۱۷۰۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با ۱.۲ درصد کاهش، در ۱۷۱۲ دلار و ۲۰ سنت بسته شد.

طلا که در وضعیت آشفتگی اقتصادی و سیاسی به پناهی برای دارایی امن تبدیل می شود، به رشد بازده اوراق خزانه حساس است برای اینکه بالا رفتن بازده، هزینه نگهداری این فلز باارزش را افزایش داده و جذابیت سرمایه گذاری در آنرا کمتر می کند.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس درباره روند معاملات روز جاری اظهار نمود: عامل اصلی موثر در کاهش قیمت طلا، بازده بلندمدت آمریکا بوده است. ایشان سپس اضافه کرد: بااینکه قیمت طلا باید بعنوان پناهی در مقابل تورم افزایش پیدا کند اما کاهش مداومی در قیمتها وجود داشته است. کاهش قیمت طلا می تواند به امیدهای تورم عمدی نسبت داده شود برای اینکه برنامه هزینه زیرساخت در آمریکا تنها نقدینگی به بازار تزریق نخواهد کرد بلکه به اقتصاد واقعی پول تزریق می کند بدین سبب دورنمای اقتصادی روشن تر از گذشته شده است. بازده بلندمدت اوراق خزانه هم تحت تاثیر این انتظار صعود کرده اند.

برنامه هزینه زیرساخت دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا می تواند رشد اقتصادی را به میزان بیشتری تقویت کند. طبق گزارش رویترز، عامل دیگری که قیمت طلا را با کاهش روبرو کرد، صعود ارزش دلار به بالاترین حد یک سال اخیر در مقابل ین ژاپن بود. ادوارد مویا، تحلیلگر شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: اگر روند نزولی قیمت اونس طلا را به پایین ۱۷۰۰ دلار برساند، اوضاع این فلز باارزش وخیمتر خواهد شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، به ۲۴ دلار و ۵۶ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۲۵۳۰ دلار و ۲۳ سنت معامله شد. این فلز روز دوشنبه ۵.۵ درصد ریزش کرده بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، در ۱۱۷۰ دلار و ۱۶ سنت ایستاد.
5.0 / 5
1050
1400/01/11
10:47:17
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش