معاون راه و شهرسازی اردبیل خبر داد؛

پرداختی 6 مرحله ای متقاضیان اقدام ملی مسكن در اردبیل

پرداختی 6 مرحله ای متقاضیان اقدام ملی مسكن در اردبیل به گزارش میزان سنج معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: متقاضیان اقدام ملی مسکن در استان اردبیل پرداختی خویش را در ۶ مرحله برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی انجام می دهند.شهرام باباخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: پس از اتمام مراحل ساخت و تحویل مسکن مهر در سال گذشته، سال جاری اهتمام جدی بر تکمیل پروژه های اقدام ملی مسکن داریم تا با همراهی متقاضیان و پرداخت بموقع آنها ساخت این واحدها را در شهرهای استان اردبیل به سرانجام برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: در شهر اردبیل با ثبت نام انجام شده ۹ هزار نفر در مرحله اول برای مسکن اقدام ملی ثبت نام کرده بودند که با پایش و بررسی متقاضیان ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از آنها حائز شرایط مسکن اقدام ملی تشخیص داده شدند.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: با تشکیل پرونده و انجام مراحل اداری پرداخت ۴۰ میلیون تومان مبلغ اولیه از جانب این متقاضیان انجام شد تا با تأمین زمین ساخت واحدهای مسکونی در چهار نقطه شهر اردبیل صورت گیرد.
باباخانی خیابان کارگر، داروپخش و ۲ مجتمع در شهرک اندیشه را مناطق در نظر گرفته برای راه اندازی اقدام ملی مسکن در استان اردبیل اعلام نمود و اضافه کرد: در بعضی از پروژه ها شاهد آخر مرحله اسکلت و آغاز عملیات سفت کاری و نازک کاری هستیم که امیدواریم با همراهی متقاضیان و پرداخت بموقع آورده آنها بهره برداری از برخی از مساکن اقدام ملی را امسال و یا اوایل سال آینده شاهد باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ۵۴۰ واحد از مساکن اقدام ملی با پیشرفت ۴۰ درصد در چهار نقطه شهر اردبیل در حال اجرا می باشد و در سایر شهرها هم با محوریت بنیاد مسکن ساخت واحدهای مسکونی به انجام می رسد.
باباخانی به توافق وزارت راه و شهرسازی با دستگاههای اجرایی نظیر آموزش و پرورش، نیروهای مسلح و صدا و سیما برای تأمین مسکن مورد نیاز آنها افزود: با تأمین زمین ساخت یک هزار واحد برای این دستگاه ها در استان اردبیل در اولویت قرار گرفته تا با همکاری صدا و سیما، آموزش و پرورش، نیروهای مسلح و بنیاد شهید ساخت این واحدها هم از هفته های آینده آغاز شود.
وی بیان نمود: قرار شده شهرداری و نظام مهندسی هم تخفیف ۵۰ درصدی در برآورد هزینه های خود عرضه کنند تا در کنار واگذاری مجانی زمین، متقاضیان اقدام ملی مسکن از این فضا و بستر فراهم شده هم استفاده کنند.
باباخانی افزود: در شهرهای خلخال و پارس آباد با تلاش بنیاد مسکن راه اندازی واحدهای اقدام ملی مسکن شروع شده و در بعضی از پروژه ها هم مراحل فونداسیون در حال انجام می باشد.
وی به افزایش تسهیلات بانکی اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال هیچ گونه اطلاعاتی در زمینه افزایش تسهیلات پرداخت ابلاغ نشده و تسهیلات در حد ۱۰۰ میلیون تومان پیشبینی می شود و مابقی مبالغ مورد نیاز برای تکمیل اقدام ملی مسکن از جانب متقاضیان تأمین خواهد شد که در ۶ مرحله پرداختی در مراحل فونداسیون، اسکلت، نازک کاری و… از متقاضیان دریافت خواهد شد.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار نمود: در صورتیکه متقاضیان همکاری لازم را در پرداخت بموقع آورده اولیه داشته باشند، اقدام ملی مسکن به مانند مسکن مهر طولانی نخواهد بود و به محض تکمیل، تحویل متقاضیان خواهد شد.


منبع:

5.0 / 5
1246
1400/01/11
19:41:51
تگهای خبر: آموزش , بانك , دستگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش