نمایش مجازی معدن كاوی باستانی ایران و آلمان از امروز

نمایش مجازی معدن كاوی باستانی ایران و آلمان از امروز به گزارش میزان سنج ایران و آلمان از امروز (۱۸ فروردین ماه) همزمان دو نمایشگاه دیرینه شناسی با مبحث معدن را افتتاح می کنند. این نمایشگاه ها به صورت مجازی قابل مشاهده می باشد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، نمایشگاه های مجازی «مرگ در نمک، روایت باستان شناسانه از سرزمین پارس» به میزبانی موزه معدن آلمان بوخوم و «انسان در جستجوی معادن: گزیده ای اژ آثار معدنکاری باستانی موزه معدن آلمان در بوخوم» به میزبانی موزه ملی ایران از عصر چهارشنبه ۱۸ فروردین گشایش می یابد.
جبرییل نوکنده ـ مدیر کل موزه ملی ایران ـ درباره این نمایشگاه ها اظهار داشت: موزه ملی ایران و موزه معدن آلمان در بوخوم در جهت تفاهمنامه همکاری که سال ۱۳۹۶ به امضا رسید، همکاریهای موزه ای را شروع کرده اند که در جهت تعاملات و برنامه های مشترک، این دو موزه درصدد برگزاری نمایشگاه های فیزیکی متقابلی از آثار تاریخی و فرهنگی یکدیگر، در رابطه با مبحث معدنکاوی باستان بوده اند.
او اضافه کرد: با عنایت به ادامه محدودیت های ناشی از همه گیری بیماری کووید_۱۹ در مرحله اول نمایشگاه ها به صورت مجازی برگزار و همزمان از راه وبگاه های هر دو موزه برای بازدیدکنندگان در سرتاسر جهان قابل بازدید خواهد شد.
مدیرکل موزه ملی ایران در مورد نمایشگاه آثار ایرانی، اظهار داشت: نمایشگاه «مرگ در نمک، روایت باستان شناسانه از سرزمین پارس» به فعالیتهای دیرینه شناسی و یافته های دیرینه شناسی معدن نمک چهرآباد زنجان می پردازد و در وبگاه موزه معدن آلمان در شهر بوخوم آماده بازدید مجازی است.
او درباره نمایشگاهی که موزه ملی ایران میزبان آن شده است، توضیح داد: نمایشگاه «انسان در جستجوی معادن: گزیده ای از آثار معدنکاری باستانی موزه معدن آلمان در بوخوم» در وبگاه موزه ملی ایران قابل بازید مجازی است. در این نمایشگاه بیشتر از ۲۰۰ قلم آثار تاریخی و فرهنگی با مبحث تاریخچه معدنکاوی از ۲۰ کشور جهان از دوره پارینه سنگی تا دوره معاصر به نمایش درآمده است.
به قول او، این نمایشگاه های مجازی ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۸: ۳۰ به صورت هم زمان در ایران و آلمان با حضور مقامات فرهنگی دو کشور رونمایی و این مراسم از صفحه رسمی اینستاگرام موزه ملی ایران به صورت زنده پوشش داده خواهد شد.
نوکنده در بیان اهداف این رویداد فرهنگی بین المللی مجازی، خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه های متقابل از فعالیتهای مهم و رسالت های موزه ملی ایران در سالهای اخیر بوده و با عنایت به همه گیری کرونا و محدودیت های ناشی از آن همکاری موزه ها در قالبی مجازی ادامه یافته و از طرفی برگزاری رخدادهای این چنینی بازتاب نقش موزه ها، یعنی حضوری التیام بخش در بحران ها را روشن می سازد که همان ایجاد حسی از آرامش و امنیت در مقابله با سایه تجارب تلخ اجتماعی است.
این نمایشگاه ها بعد از رونمایی به صورت مجانی و با پیوندهای «انسان در جستجوی معادن: گزیده ای از آثار معدنکاری باستانی موزه معدن آلمان در بوخوم» از راه وبگاه موزه ملی ایران به آدرس
http: //irannationalmuseum.ir/Virtula-Tour/Human_Search_for_Resources/ و «مرگ در نمک، روایت باستان شناسانه از سرزمین پارس» در وبگاه موزه معدن آلمان در بوخوم به آدرس https: //tod-im-salz.de در دسترس علاقه مندان خواهد بود.
منبع:

5.0 / 5
1114
1400/01/19
11:43:35
تگهای خبر: تاریخی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش