مقام مسئول در وزارت راه:

مردم علاقه ای به عرضه اطلاعات اموال خود ندارند

مردم علاقه ای به عرضه اطلاعات اموال خود ندارند به گزارش میزان سنج مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: نبود شفافیت یکی از عاملهای مهم نوسان در بازار مسکن می باشد و متأسفانه عموماً افراد علاقه ای به عرضه اطلاعات اموال خود ندارند.به گزارش میزان سنج به نقل از رادیو اقتصاد، پروانه اصلانی ضمن اشاره به راه اندازی سامانه اسکان و مسکن اظهار داشت: همچون اهداف ایجاد سامانه اسکان و مسکن ایجاد شفافیت در بازار مسکن برای افزایش هزینه احتکار مسکن می باشد.
وی اضافه کرد: حوزه مسکن از مهم ترین بخش های حوزه اقتصاد کلان و خرد می باشد و نوسانات بازار اقتصاد تاثیر مستقیمی بر بازار مسکن دارد، بنابراین سامانه املاک به تنهایی قادر به کنترل بازار مسکن نیست و بعنوان ابزاری کمک کننده به شمار می آید.
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: نبود شفافیت یکی از عاملهای مهم نوسان در بازار مسکن هست و متأسفانه عموماً افراد علاقه ای به عرضه اطلاعات اموال خود ندارند.
وی اضافه کرد: مبحث راه اندازی سامانه املاک و اسکان از سال ۹۴ مطرح بود و نواقصی داشت و اجبار آور نبود اما با اصلاح این سامانه و حمایت های مجلس، زمینه شفافیت بازار مسکن فراهم گردیده است.
اصلانی اظهار داشت: همینطور با دستگاههای ذیربط رایزنی و همکاریهای صورت گرفته تا با تبادل اطلاعات، کارایی سامانه املاک و اسکان افزایش یابد.
وی اضافه کرد: اطلاعات سامانه املاک و اسکان می تواند به ساماندهی بازار مسکن هم کمک زیادی کند.


منبع:

5.0 / 5
333
1400/01/26
17:54:57
تگهای خبر: ابزار , بازار , دستگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش