مدیرعامل ایران خودرو اعلام كرد

برنامه تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال ۱۴۰۰

برنامه تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال ۱۴۰۰ به گزارش میزان سنج مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تولید و عرضه ۵۰ هزار دستگاه تارا امسال اطلاع داد.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر به نقل از ایکوپرس، فرشاد مقیمی در نشست با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، با تکیه بر اجرای استانداردهای ۸۵ گانه طبق تقویم و زمان بندی صورت گرفته، اظهار داشت: بازدید رئیس سازمان استاندارد در ابتدای سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نشان از عزم این سازمان در شناسایی و رفع چالش ها و موانع تولید دارد.
وی خاطرنشان کرد: ایران خودرو پیش از انجام نظارت، خویش را ملزم و پایبند به اجرای ضوابط و مقررات و استانداردهای تعیین شده بعنوان رمز موفقیت در آینده می داند.
مقیمی با بیان اینکه از سال قبل با همکاری سازمان استاندارد، شناسایی موانع شروع شده و بخشی از آن هم رفع شده است، بر ادامه این روند امسال تاکید نمود.
وی خاطرنشان کرد: انتظاراتی که در جامعه از ایران خودرو وجود دارد را برآورده خواهیم کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن عرضه گزارشی از عملکرد سال قبل و برنامه های سال جاری این خودروساز، اظهار داشت: ایران خودرو، پارسال با افزایش ۳۵ درصدی تولید در بخش سواری و افزایش ۶۷ درصدی در بخش خودرو های تجاری و سنگین نسبت به سال ۹۸، شعار جهش تولید را با تاکید بر توان داخلی محقق کرده است. در این میان خودرو های مونتاژی سهم اندکی در تولیدات سال قبل داشته اند.
وی از افزایش و بهبود تیراژ تولید در شروع سال کاری ۱۴۰۰ و تا روز ۲۴ فروردین ماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: در این زمان بیشتر از ۱۷ هزار دستگاه خودرو ساخته شده که ۴۱۶ درصد افزایش را نشان داده است. در همین بازه زمانی و با ادامه تحویل در تعطیلات نوروز سال جاری، میزان تحویل به مشتریان هم رشد چند برابری را تجربه کرده است؛ از آغاز سال جاری تا ۲۴ فروردین بیشتر از ۳۲ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان داده ایم.
مقیمی تولید محصول با اشتراک بالای قطعه را راهبرد ایران خودرو در توسعه محصول دانست و اظهار داشت: اشتراک در قطعات، مقیاس تولید را افزایش داده و سبب مدیریت زمان و هزینه سرمایه گذاری و در نهایت به کاهش قیمت تمام شده تولید و ایجاد مزیت رقابتی برای محصولات ایران خودرو خواهد شد.
وی ضمن تشریح نقشه راه ایران خودرو در توسعه موتورهای کم مصرف، از جانمایی موتور سه استوانه در خودروی اقتصادی با مصرف سوخت کم تر از پنج لیتر اطلاع داد و اظهار داشت: طبق برنامه، گیربکس شش دنده AMT هم سال جاری به تولید انبوه خواهد رسید.


منبع:

5.0 / 5
1262
1400/01/29
21:02:12
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش