نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

چرخش 180 درجه ای از خوش بینی به افزایش قیمت طلا

چرخش 180 درجه ای از خوش بینی به افزایش قیمت طلا میزان سنج: نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد در پی ناتوانی اونس طلا در شکستن بالای مرز 1800 دلار، بازار طلا درباره روند کوتاه مدت این فلز باارزش گرفتار تردید شده است.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، تغییر فضا در بین مفسرین وال استریت قابل توجه تر بود. در نظرسنجی هفته پیش همه مفسرین به افزایش قیمت طلا در آینده نزدیک رای داده بودند. اما با ناتوانی اونس طلا در شکستن بالای مرز ۱۸۰۰ دلار، خیلی از آنها انتظار دارند طلا قبل از صعود به قیمت بالاتر، اندکی تحکیم شود.

آدام بوتون، استراتژیست ارشد بازار در فارکس لایو به کیتکونیوز اظهار داشت: طلا بعد از اینکه از ۱۶۷۵ دلار بهبود پیدا کرد، در پایین مرز ۱۸۰۰ دلار نفس تازه می کند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از مفسرین وال استریت، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها هفت نفر معادل ۴۱ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند و به همین تعداد نظری نداشتند. همزمان، سه نفر معادل ۱۸ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند.

در این بین مجموعا ۸۵۰ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آنها، ۵۷۵ نفر معادل ۶۸ درصد به افزایش قیمت و ۱۵۴ نفر معادل ۲۸ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در صورتیکه ۱۲۱ نفر معادل ۱۴ درصد نظر خنثی داشتند.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با چهار دلار و ۲۰ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۷۷ دلار و ۸۰ سنت بسته شد. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه هم ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرده بود و برای کل هفته ۰.۱ درصد کاهش ثبت نمود.

بازار طلا در طول هفته در کوشش برای عبور از مرز ۱۸۰۰ دلار بود با این وجود این فلز باارزش روز جمعه بعد از انتشار آمار اقتصادی بهتر از حد مطلوب به مانع برخورد کرد. وزارت تجاری آمریکا اعلام نمود فروش خانه های نوساز در مارس به بالاترین رکورد از سال ۲۰۰۶ رسید. قبل از آن هم گزارش شرکت آی اچ اس مارکیت نشان داد که خوش بینی در بخشهای خدمات و تولید به رکورد بالایی صعود کرده است.

به گفته تعدادی از مفسرین، این آمار ممکنست قیمت طلا را در کوتاه مدت تحت فشار کاهشی قرار دهد برای اینکه سرمایه گذاران به احیای اقتصادی قدرتمند آمریکا متمرکز شده اند. با این وجود طلا دارایی بلندمدت ارزشمندی در مقابل دورنمای فشارهای تورمی باقی مانده است.

کوین گریدی، رئیس شرکت فونیکس اظهار نمود: با آمار اقتصادی مطلوب اخیر، اوضاع به نفع طلا نیست اما زمانی که شاهد اوج گیری رشد اقتصادی باشیم، تورم افزایش پیدا خواهدنمود و این امر محرک قدرتمندی برای صعود قیمت طلا خواهد بود. گریدی نسبت به روند قیمت طلا در هفته جاری نظر خنثی داشت.

بعضی از مفسرین حاضر نیستند از خوش بینی به افزایش قیمت طلا دست بکشند. با وجود ریزش قیمت روز جمعه، جیم ویکاف، تحلیلگر ارشد کیتکو اظهار نمود: طلا همچنان روند صعودی دارد. بازار طلا و نقره در نمودارهای روزانه روند صعودی کوتاه مدت دارند که نشان میدهد قیمتها ثابت می مانند یا رو به افزایش خواهند بود.

آدریان دی، رئیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی اظهار نمود: بااینکه انتظار می رود قیمت طلا مسیر ثابتی را طی نماید اما وی همچنان انتظار دارد که قیمت طلا در کوتاه مدت بالاتر برود.

مارک چندلر، مدیر شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز اظهار داشت: قابل توجه ترین رویداد موثر بر طلا در هفته جاری، نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا خواهد بود و اگر مقامات این بانک مرکزی بر سیاست پولی تسهیلی تاکید کنند، طلا به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود خواهدنمود.

با این حال همه مفسرین مجاب نشده اند که اونس طلا آماده شکستن قیمت بالاتر و صعود به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار است. دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز پیش بینی نمود قیمت طلا حمایت در حدود ۱۷۵۰ دلار را در کوتاه مدت تست خواهدنمود.

منبع:

5.0 / 5
1004
1400/02/04
10:11:32
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش