در راستای تحقق تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها :

تولید كاتد مس در نخستین ماه سال، از برنامه هم فراتر رفت

تولید كاتد مس در نخستین ماه سال، از برنامه هم فراتر رفت طبق اعلام مدیر امور برنامه ریزی و نظارت شرکت ملی صنایع مس ایران و بر طبق آخرین آمار تولید، در نخستین ماه از امسال، تولید کاتد مس از میزان تولید برنامه ریزی شده برای مدت هفت درصد فراتر رفته است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، سعد عبدی با اعلان اینکه تا اختتام فروردین ماه سال ۱۴۰۰ تولید مس کاتدی شرکت ملی صنایع ملی مس ایران در مجموع ۲۴ هزار و ۶۱۵ تن بوده که نسبت به برنامه تعریف شده به میزان ۲۳ هزار تن، هفت درصد مازاد تولید از برنامه، را رقم زده است.
مدیر امور برنامه ریزی و نظارت شرکت ملی مس ایران ضمن اشاره به اینکه تولید کنسانتره مس در مجموع کارخانه های تغلیظ مس سرچشمه، مس سونگون، مس میدوک و مس چهل کوره نیز طی این دوره زمانی، رشد پنج درصدی را تجربه کرده اند، اظهار داشت: طی یکماهه نخست امسال، ۱۰۸ هزار و ۳۵۴ تن کنسانتره مس تولید شده که از ۱۰۳ هزار و ۲۶۳ تن برنامه ریزی شده برای این مدت، فراتر رفته است. ضمن اینکه تولید مس محتوی معدنی بعنوان شاخص اصلی تولید در شرکت های معدنی، ۲۶ هزار و ۱۱۳ تن بوده که نسبت به برنامه ۲۵ هزار و ۱۰۳ تنی، رشد چهار درصدی داشته است.
وی در ارتباط با میزان کل استخراج شرکت مس از معادن سرچشمه، میدوک، سونگون چهل کوره و سایر معادن در حال آماده سازی طی بازه یکماهه فروردین امسال، اعلام نمود: شرکت ملی صنایع مس در مجموع ۱۷ میلیون و ۷۱۱ هزار تن استخراج داشته است که در مقایسه با برنامه تعریف شده ۱۴ میلیون و ۹۹۷ هزار تنی، از رشد ۱۸ درصدی برخوردار بوده است.
عبدی اضافه کرد: برنامه تعیین شده برای برداشت سنگ سولفوری از معادن فوق نیز تا اختتام اولین ماه امسال، چهار میلیون و ۷۶۰ هزار تن بوده که با عملکرد چهار میلیون و ۸۴۷ هزار تنی، دو درصد از برنامه جلوتر بوده است.
طبق اعلام این شرکت صنعتی- معدنی، مدیر امور برنامه ریزی و نظارت شرکت ملی مس اشاره کرد: امسال به تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری با ابلاغ استراتژی های مانع زدایی و پشتیبانی همه جانبه از تولید، تلاش ها و سیاست ها در قالب رونق بخشی به تولید با اتکا به ظرفیت های درونی و با بهره بردن از توانمندی های داخلی بیش از پیش قدم خواهیم برداشت.

طی سال ۱۳۹۹ تولید کاتد مس از ۲۸۰ هزار تن با رشد ۱۲ درصدی عبور کرد
لازم به ذکر است که طبق آمار منتشر توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، تولید کاتد مس طی سال ۱۳۹۹ در مجتمع های مس سرچشمه و میدوک به ۲۸۰ هزار و ۲۷۵ تن رسیده که نسبت به میزان تولید در سال ۱۳۹۸ که ۲۶۴هزار تن بوده، رشد ۱۲ درصدی داشته است. علاوه براین در مجموع ۱۲ ماهه سال گذشته، ۳۵۵ هزار و ۶۰۰ تن مس آند (ذوب) در مجتمع های سرچشمه و خاتون آباد تولید شد که ۱۷ درصد فراتر از عملکرد سال ۱۳۹۸ بود.
همین طور تولید کنسانتره مس نیز طی سال ۱۳۹۹ با رشد دو درصدی از یک میلیون و ۱۳۱ هزار تن در مجموع سال ۱۳۹۸، به یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۲۵۵ تن در سال قبل رسیده است.
طبق آمار، بیشترین سهم تولید با بیش از ۱۷۰ هزار تن در اختیار مجتمع مس سرچشمه قرار دارد.5.0 / 5
1047
1400/02/04
21:14:36
تگهای خبر: توسعه , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش