قیمت مس ركورد زد

قیمت مس ركورد زد قیمت مس تحت تاثیر انتظارات برای کمبود عرضه در بحبوحه شتاب گرفتن روند احیای اقتصاد جهانی، به بالاترین رکورد در یک دهه گذشته صعود کرد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، قیمت مس همسو با رشد بهای کالاهای صنعتی از سنگ آهن گرفته تا آلومینیوم، بالا رفته است. قیمت مس تحت تاثیر بهبود چشم انداز رشد اقتصاد جهانی به کمک پیشرفت برنامه های واکسیناسیون کووید ۱۹، ضعیف شدن ارزش دلار و انتظارات برای اختتام دورام تورم اندک در اقتصادهای بزرگ جهان، سیر صعودی پیدا کرده است.

نقشی که مس در گذار به انرژی سبز دارد و اعلام اهداف اقلیمی و برنامه های مربوط به آن از طرف کشورهای سراسر جهان، این انتظارات را تقویت کرده که روند صعودی این فلز طولانی مدت خواهد بود. گروه گلدمن ساکس و گروه تجاری ترافیگورا پیش بینی کردند که قیمت مس رکورد ۱۰ هزار و ۱۹۰ دلار سال ۲۰۱۰ را شکسته و تحت تاثیر بالاتر رفتن میزان تقاضا از عرضه، به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهدنمود.

بهای مس در بازار فلزات لندن یک درصد افزایش یافت و به ۹۶۵۰ دلار در هر تن رسید.

شاخصهای اولیه نشان می دهند که روند رشد اقتصادی چین بعد از رکوردی که در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ ثبت کرد، در آوریل ادامه پیدا کرده و صادرات قوی و بهبود اعتماد تجاری در این کشور از روند احیا پشتیبانی کرده است. آماری که هفته گذشته در آمریکا منتشر گردید هم نشان داد روند احیای اقتصاد این کشور شتاب گرفته است و سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا احیانا هفته جاری باردیگر بر موضع خود برای حفظ سیاست تسهیلی تا زمان بهبود کامل اقتصاد تاکید خواهند کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در بخش عرضه، کارکنان بندری شیلی روز دوشنبه در واکنش به اقدام رئیس جمهور این کشور در رد یک لایحه مربوط به صندوقهای بازنشستگی، خواهان اعتصاب شدند. چنین اقدامی صادرات شیلی که در حدود یک چهارم از عرضه مس جهان سهم دارد را تهدید می کند.
5.0 / 5
1243
1400/02/06
13:52:09
تگهای خبر: بازار , بانك , دلار , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش