از دیروز نهم اردیبهشت؛

نرخ حمل بار جاده ای افزایش یافت

نرخ حمل بار جاده ای افزایش یافت به گزارش میزان سنج مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از بروزرسانی نرخ تن کیلومتر از پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در سرتاسر کشور اطلاع داد.به گزارش میزان سنج به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، غلامحسین دغاغله در جلسه بررسی چگونگی حمل کالای اساسی، بروزرسانی نرخ کرایه حمل و نقل و مشکلات اصناف که در پایانه بار بندر امام خمینی (ره) برگزار شد، از بروزرسانی نرخ تن کیلومتر از پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در سرتاسر کشور اطلاع داد و اظهار داشت: بروزرسانی نرخ شاخص تن کیلومتر هرساله به شکل متمرکز انجام می شود و محاسبه کرایه های حمل بار بر مبنای شاخص بروزرسانی شده، خواهد بود.
وی ضمن اشاره به اینکه نرخ تن کیلومتر از پنجشنبه در سرتاسر کشور بروزرسانی شد، اضافه کرد: پیش از این لاستیک بر مبنای پیمایش و با ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار رانندگان قرار می گرفت که با عنایت به آخر عرضه لاستیک با این نرخ و عرضه آن به صورت نیمایی، این مورد در بروزرسانی تن کیلومتر لحاظ شد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه نرخ بروزرسانی شده تن کیلومتر در خوزستان هم عملیاتی شد، اظهار داشت: در این نشست برخی مشکلات بوجود آمده در بارگیری در بندر امام خمینی (ره) عنوان شد که در کوتاه ترین زمان ممکن با کمک مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان مرتفع خواهند شد.
دغاغله ضمن اشاره به بررسی موضوعات در ارتباط با روغن موتور، سوخت، لاستیک و بیمه رانندگان در کارگروه هفتگی پایش که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار می شود، اضافه کرد: در مورد روغن موتور به دستور وزیر راه و شهرسازی جلساتی با شرکتهای تولید کننده برگزار و مقرر شد بر مبنای اعلام تشکل های صنفی کشور، در پایانه های بزرگ روغن به صورت مستقیم بین رانندگان توزیع شود تا شاهد حذف دلال ها باشیم.
وی افزود: در بعضی استان ها همچون خوزستان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و چند استان دیگر، علاوه بر جابه جایی کالا همزمان شاهد برداشت محصولات کشاورزی هستیم.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرد: در استان خوزستان حمل کالای اساسی با برداشت داخلی محصول گندم، چغندرقند، کلزا و تره بار همراه شده است که ضرورت مدیریت ویژه ای را می طلبد.

5.0 / 5
642
1400/02/10
13:44:56
تگهای خبر: بیمه , تولید , سازمان , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۷ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش