براساس اعلام مركز آمار ایران؛

تورم آهن و میلگرد در سال 99 ركورد تاریخی 119 درصد را ثبت نمود

تورم آهن و میلگرد در سال 99 ركورد تاریخی 119 درصد را ثبت نمود میزان سنج: طبق اعلام مرکز آمار، در میان نهاده های ساختمانی، آهن­ آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره، سنگ و تاسیسات مکانیکی و انواع عایق حرارتی با ۱۱۹، ۶، ۹۴.۷ و ۹۲.۸ درصد بیشترین تورم را در سال ۹۹ داشتند.به گزارش میزان سنج به نقل از مرکز آمار ایران، شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسکونی شهر تهران در سال ۱۳۹۹ با ۷۶، ۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل (۱۳۹۸)، به عدد ۷۴۶.۹ رسید، در صورتی که این شاخص در سال ۱۳۹۸ معادل ۴۲۳.۴ بوده که نسبت به سال ۱۳۹۷، ۳۵.۱ درصد افزایش پیدا کرده بود.
روند شاخص مذکور در تمامی فصل های سال مورد بررسی (۱۳۹۹) افزایشی بوده، به صورتی که بیشترین افزایش فصلی این شاخص، در فصل تابستان با ۳۰.۳ درصد و کمترین افزایش فصلی آن در فصل زمستان با ۶.۱ درصد افزایش همراه بوده است.
همچنین سال ۱۳۹۹ در بین گروه های اجرایی گروه های آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره، سنگ و تأسیسات مکانیکی و انواع عایق حرارتی به ترتیب با ۱۱۹، ۶، ۹۴.۷ و ۹۲.۸ درصد دارای بیشترین تورم سالانه بوده اند.
گروه های خدمات، شیشه و نقاشی ساختمان هم به ترتیب با ۳۵.۲، ۴۳.۴ و ۵۳.۵ درصد افزایش، کمترین تورم سالانه را به خود اختصاص داده اند.
گروه های آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره، سیمان، بتن، شن، ماسه و سنگ به ترتیب با ۱۱۹، ۶، ۸۰.۳ و ۹۴.۷ درصد تورم بیشترین تاثیر را در تورم کل سال ۱۳۹۹ نهاده های ساختمانی شهر تهران داشته اند.
شاخص گروه های گچ و گچ کاری، شیشه و شیرآلات بهداشتی هم به ترتیب با ۶۱.۹، ۴۳.۴ و ۶۰.۱ درصد تورم، کمترین تأثیرگذاری را در تورم سالانه نهاده های ساختمانی شهر تهران داشته اند.
در این تأثیرگذاری علاوه بر تغییرات قیمت، ضریب اهمیت گروه مورد نظر در کل گروه های نهاده های ساختمانی هم مؤثر است.


منبع:

5.0 / 5
1053
1400/02/20
23:45:07
تگهای خبر: تاریخی , خدمات , قیمت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش