عضو اتاق بازرگانی تهران هشدار داد

خطری بزرگ در انتظار خریداران ارزهای دیجیتال

خطری بزرگ در انتظار خریداران ارزهای دیجیتال میزان سنج: عضو هیئت نمایندگان اتاق تجاری تهران هشدار داد که اگر قواعد و زیرساخت های لازم فراهم نشود، خطری بزرگ در انتظار خریداران ارزهای دیجیتال خواهد بود.


عباس آرگون در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هرچند صحبت از ارزهای دیجیتال در چند سال قبل مطرح شده و در خیلی از کشورهای جهان، مردم نسبت به خرید و فروش آنها اقدام می کنند اما به صورت خاص در دوره کرونا و با عنایت به محدودیت هایی که در حوزه های مختلف اقتصادی به وجود آمد، توجه به این ارزها افزایش یافت.
به نقل از ایشان، تحت تأثیر همین افزایش تقاضا بوده که بیتکوین بعنوان اصلی ترین رمزارز از قیمت چند هزار دلار در مدتی کوتاه به بیشتر از ۶۰ هزار دلار هم رسید و این روند در ارتباط با برخی دیگر از ارزهای دیجیتالی هم دیده می شود که خود به جذابیت این بخش برای سرمایه گذاران جدید کمک کرده است.
وی ضمن اشاره به عدم تایید دولتی ارزهای دیجیتالی در خیلی از کشورهای جهان، بیان نمود: با عنایت به ذات این ارزها به نظر می آید دولت ها و بانکهای مرکزی نسبت به تایید آنها مقاومت های زیادی دارند و در حوزه تدوین قوانین خلاهای فراوانی وجود دارد.
عضو اتاق تهران ضمن اشاره به شرایط ایران در برابر ارزهای دیجیتال، اظهار داشت: ما در این ایران برای استخراج رمزارز قوانینی را نهایی کردیم اما در حوزه معاملات قانونی وجود ندارد و همین مساله می تواند برای مردم ریسکی بزرگ ایجاد کندد.
آرگون خاطرنشان کرد: هم اکنون بخشی از معاملات از جانب سایت هایی انجام می شود که نه رسمیت دارند و نه مجوز خاصی دریافت کرده اند. مردم از سویی سرمایه خویش را در اختیار این سایت ها قرار می دهند و از طرفی رمزارز خویش را هم به آنها می دهند تا بفروشند. اگر در این راه سایت از دسترس خارج شد یا امکان تماس با آن وجود نداشت تکلیف چیست؟ عملا سرمایه مهمی از مردم از دست می رود.
وی تصریح کرد: در چنین شرایطی به نظر می آید بانک مرکزی باید صرافیهای مجازی را در این عرصه معرفی و به مردم آموزش های لازم را ارائه نماید. اگر چنین کاری نکنیم خطر تکرار تجربه موسسات غیرمجاز مالی وجود دارد و این مورد فشار جدیدی بر اقشار مختلف جامعه وارد می نماید.
منبع:

5.0 / 5
957
1400/02/23
10:11:47
تگهای خبر: آموزش , بانك , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش