یك نماینده مجلس:

مجلس حامی سایپای نوین و تولید خودرو های با كیفیت در داخل است

مجلس حامی سایپای نوین و تولید خودرو های با كیفیت در داخل است به گزارش میزان سنج سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن اشاره به تولید خودرو های جدید از جانب شرکت سایپا اظهار داشت: مجلس حامی سایپای نوین و تولید خودرو های با کیفیت در داخل است.به گزارش بازرگانی مهر به نقل از سایپانیوز، سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مدیران شرکت سایپا با اتخاذ سیاست سایپای نوین به دنبال تولید خودرو های با کیفیت و قابل رقابت هستند، عنوان کرد: خوشختانه سیاست های خوبی در شرکت سایپا شروع شد که برپایه آن شاهد تولید انواع خودرو های شاسی بلند، با کیفیت و مقاوم هستیم.
وی اضافه کرد: خودرو های شاهین و آریا که از جانب این شرکت طراحی و ساخته شده اند همچون خودرو های مشتری پسند و با کیفیت هستند که می توانند بازار خوبی را در داخل و خارج پیدا کنند.
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه ما در ۲ سال گذشته شاهد تحولی در صنعت خودروی کشور از جانب سایپا هستیم، اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب مدیران این شرکت همکاری با وزارت دفاع برای تولید قطعات خودرو در داخل است.
دلخوش اظهار داشت: در همین راستا شرکت سایپا قراردادهایی با شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای زیرمجموعه وزارت دفاع منعقد کرد تا قطعات خودرو در داخل تأمین شود. بعنوان مثال همه قطعات خودروی شاهین در داخل تولید می شود و این نویدبخش خوبی برای صنعت خودروی کشور است.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات خوب شرکت سایپا توقف تولید خودرو های بی کیفیت همچون پراید است که شاهد طراحی و تولید پلتفرم های جدید خودرو برپایه سلایق مشتریان هستیم.
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس افزود: در همین راستا مدیران سایپا ظرف ۲ سال شش خودروی جدید طراحی و روانه بازار می کنند که پارسال سه خودرو و سال جاری هم سه خودروی دیگر تولید و روانه بازار می شود.
دلخوش با اشاره به اینکه سایپای نوین سیاست های خوبی را برای صنعت خودروی کشور در نظر گرفته است، بیان داشت: امیدواریم با حمایت نهادهای مربوطه بخصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت و همینطور دولت و مجلس شاهد کاهش وابستگی صنعت خودرو به خارج و بومی سازی آن در داخل باشیم.
وی با اشاره به اینکه صنعت خودروی کشور نیازمند حمایت است، اظهار داشت: مجلس انقلابی یازدهم آماده تصویب قوانین مورد نیاز و همکاریهای لازم در این حوزه است.
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس اظهار داشت: امیدواریم در سال جدید که مقام معظم رهبری بر تولید، مانع زدایی و پشتیبانی تاکید دارند مشکلات صنعت خودرو را رفع و شاهد اشتغال بیشتر جوانان در این صنعت باشیم.
دلخوش تصریح کرد: هرچه سرمایه گذاری ما در این صنعت بیشتر باشد بهره برداری و فواید آن برای کشور هم بیشتر خواهد بود.


منبع:

5.0 / 5
336
1400/02/29
12:47:10
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش