صادرات محصولات كشاورزی ركورد زد

صادرات محصولات كشاورزی ركورد زد طبق اعلام مسئولان گمرک ایران، صادرات محصولات کشاورزی در ماه ابتدایی امسال تا 43 درصد بالا رفته که رکورد در چند سال قبل به حساب می رود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، گزارش تازه صادرات محصولات کشاورزی در فروردین ماه که از طرف ارونقی - معاون فنی گمرک ایران - ارائه شده بیان کننده افزایش میزان صادرات است.

طبق آمار اعلامی معاون فنی گمرک، در فروردین امسال، بیش از یک میلیون تن محصولات کشاورزی به ارزش بیش از ۴۷۳.۹ میلیون دلار صادر گردیده است.
این در حالیست که در فروردین سال قبل میزان صادرات محصولات کشاورزی بیش از ۳۰۰ هزار تن کمتر بوده است؛ بطوریکه ۶۷۸.۵ هزار تن به ارزش بیش از ۳۳۱.۵ میلیون دلار صادرات انجام شده بود.

براین اساس، صادرات محصولات کشاورزی از نظر وزنی ۵۷.۳ درصد و ارزش دلاری ۴۲.۹ درصد نسبت به فروردین ماه سال قبل افزایش داشته است.

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران عراق، افغانستان و پاکستان از مقاصد اصلی صادرات محصولات کشاورزی ایران در ماه ابتدایی امسال بوده است.

این در حالیست که مدتی پیش و در جریان مکاتبه ای که بین گمرک ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت به تعدد بخشنامه های صادراتی ابلاغ گردیده از طرف وزارت صمت بعنوان مانعی برای صادرات اشاره شد بود.

گمرک به وزارت صمت در مورد تبعات ناشی از صدور بخشنامه های گوناگون هشدار داده و اعلام نموده بود که این روال موجبات بی اطمینانی صادرکنندگان و بی اعتمادی بازارهای بین المللی نسبت به صادرات از مبدا ایران را فراهم نمود و لازم است اقدامات قانونی لازم جهت ایجاد ثبات نسبی در وضعیت و مقررات در رابطه با امر صادرات اجرائی شود.
5.0 / 5
673
1400/02/30
23:00:19
تگهای خبر: بازار , تجارت , دلار , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش