معاون وزیر كار خبر داد:

افزایش شمار شوراهای اسلامی كار در بزرگترین شهر صنعتی كشور تا ۳ ماه آتی

افزایش شمار شوراهای اسلامی كار در بزرگترین شهر صنعتی كشور تا ۳ ماه آتی مرکزی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش شمار شوراهای اسلامی کار در بزرگترین شهر صنعتی کشور تا 3 ماه آتی آگاهی داد.حاتم شاکرمی دوشنبه سوم خردادماه در جریان بازدید از دو واحد صنعتی و تولیدی در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار نمود: در جریان سفر به ساوه مشکلات کارگری این شهرستان به ویژه موضوع مشاغل سخت و زیان آور در جلسه ای با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بررسی و با ارائه راهکارهای لازم تصمیماتی در این خصوص اندیشیده شد و قرار شد ظرف یک ماه آتی جلسه ای با مسئولیت فرماندار در شهرستان تشکیل و اجرای مصوبات امروز مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و چنانچه مانعی در اجرای مصوبات وجود داشت برطرف شود.

وی با اشاره به بازدید خود از واحدهای تولیدی این شهرستان نیز اظهار داشت: فعالیت شرکت قوطی سازی کاوه در کشور منحصر بفرد بوده و ایران را از واردات قوطی انواع نوشیدنی ها بی نیاز می کند و نقش به سزایی در تامین نیاز کشور به این محصول دارد.

معاون وزیر کار با اشاره به این که تا چند سال پیش ایران واردکننده انواع قوطی نوشیدنی بود، اظهار داشت: خوشبختانه بدلیل ظرفیت بالای تولید در این کارخانه، ایران از سال جاری به یک کشور صادرکننده تبدیل گشته است و با تولید ۱.۵ میلیارد قوطی در این واحد تولیدی علاوه بر تامین نیاز کشور، محصولات به سایر کشورها نیز صادر می شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباب نبود شورای اسلامی کار در شرکت های شهر صنعتی کاوه، با اشاره به این که شورای اسلامی کار تنها تشکل کارگری نیست، اظهار داشت: شورای اسلامی کار، انجمن های صنفی کارگری و نمایندگان کارگران، سه تشکل کارگری در کشور می باشند که در این شهرستان در سالهای اخیر تمایل به تشکیل سایر تشکل ها بیشتر از شورای اسلامی کار بوده است.

شاکرمی با اشاره به وجود ۹ شورای اسلامی کار در شهرستان کارگری ساوه اظهار نمود: این تعداد شورای اسلامی کار در شهرستان ساوه بعنوان قطب صنعتی کشور با استقرار بزرگترین شهر صنعتی ایران بسیار اندک و نیازمند احیا و ایجاد این تشکل موثر در پیگیری مطالبات کارگری است.

وی اشاره کرد: در جلسه امروز قرار شد در یک بازه زمانی سه ماهه تمامی واحدهای مشمول شورای اسلامی کار با بررسی دقیق نسبت به تشکیل و احیای شورای اسلامی کار اقدام نمایند. البته کارگران شاغل در بعضی صنایع متقاضی تشکیل تشکل دیگری غیر از شورای اسلامی کار هستند که این واحدها از تشکیل شورای کار مستثنی هستند.

او با اشاره به این که ظرف سه ماه آتی تعداد شوراهای اسلامی کار در واحدهای صنعتی و تولیدی مشمول این طرح افزایش خواهند یافت، اضافه کرد: ساوه با فعالیت افزون بر ۵۰ هزار نفر نیروی کار یکی از قطب های کارگری کشور شمرده می شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه، صیانت از نیروی کار در حوزه بازرسی کار را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: ایران جایگاه خوبی در حوزه صیانت از نیروی کار در جهان دارد.

وی اضافه کرد: نرم بین المللی برای هر ۱۰ هزار کارگر یک بازرس است، اما در ایران نسبت به هر ۱۵ هزار نفر یک بازرس کار وجود دارد و بر این اساس بدنبال افزایش ۳۰۰ بازرس برای تکمیل پست های خالی بدون افزایش ساختار جذب هستیم.

شاکرمی اضافه کرد: با جذب و افزایش تعداد بازرسین کار و اجرای دقیق قوانین و مقررات ایمنی کار و افزایش تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار و مسئولان ایمنی، در تلاش هستیم تا حلقه نظارتی بر مقررات ایمنی و بهداشتی تکمیل شود.

وی اشاره کرد: اکنون ۲۰ هزار کمیته فنی حفاظت و بهداشت کار در کشور تشکیل شده است که بعنوان ظرفیتی برای صیانت از نیروی کار شمرده می شود.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری نیم روزه به شهرستان ساوه از دو واحد تولیدی سینا کاشی و قوطی سازی کاوه در شهر صنعتی کاوه بازدید کرد و از نزدیک با روند تولید و موانع پیش روی این صنایع آشنا شد.
5.0 / 5
1006
1400/03/03
20:53:57
تگهای خبر: ارزیابی , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش