تسهیل تحقیقات دانشگاهی و صنعتی با پلتفورم های آیكن

تسهیل تحقیقات دانشگاهی و صنعتی با پلتفورم های آیكن میزان سنج: مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (آیکن) زیرساخت های متنوعی نظیر سنتز نانوالیاف، نانوکامپوزیت، نانومواد، پوشش دهی در مقیاس نانو، همگن سازی آلتراسونیک و پلاسمای سرد را در اختیار متقاضیان بخش پژوهش های دانشگاهی و صنعتی قرار می دهد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، آیکن بستری برای شناسایی و پشتیبانی از ایده های نو و تبدیل آنها به محصول، مشاوره به صاحبان کسب وکار بمنظور استفاده از فناوری در تولیدات خود و ایجاد فرصت برای سرمایه گذاران است.
باتوجه به اهداف آیکن در خصوص فراهم آوردن بستری مناسب برای رفع چالش های صنعتی و تبدیل ایده به محصول در حوزه فناوری نانو این مجموعه با همکاری شرکت های دانش بنیان مبادرت به فراهم کردن زیرساخت های صنعتی در ۶ حوزه فناوری کرده است و تا حالا بیش از ۷۰۰ ارائه خدمت در بخش های نانومواد، نانوالیاف، نانوکامپوزیت، نانوپوشش همگن ساز آلتراسونیک و پلاسمای سرد به متقاضیان دانشگاهی وصنعتی ارائه شده که از این میان بیش از ۴۲۰ خدمت به بخش دانشگاهی و ۲۸۰ خدمت به بخش صنعتی ارائه شده است.
در بخش پلاسمای سرد امکان ایجاد اصلاحات سطحی روی سطوحی مختلف برقرار است، بطوریکه بسترهایی نظیر منسوجات، شیشه و سرامیک برای اعمال اصلاح سطحی به این مرکز ارائه می شود. تجهیزات مستقر در این مرکز برای بسترهایی با شکل های مختلف مناسب هستند. همین طور امکان کاهش بار میکروبی مواد غذایی با بهره گیری از تجهیزات پلاسمای سرد این مرکز وجود دارد.
در بخش نانوالیاف می توان انواع مختلف پلیمرها را بسته به نیاز متقاضی به نانوالیاف تبدیل کرد و در نهایت این نانوالیاف روی سطوح از پیش تعیین شده قرار داده می شود.
در پلتفورم نانومواد، تجهیزات خردایش نظیر آسیاب گلوله ای برای سنتز انواع نانومواد وجود دارد و همین طور زیرساخت های خنک سازی برای کار با مواد حساس به گرما نیز در این پلتفورم مستقر است.
به نقل از ستاد نانو، اسپارک پلاسما زینترینگ از دیگر پلتفورم های مستقر در آیکن است که با بهره گیری از کوره الکتریکی و گرمایش در خلاء می تواند انواع مواد اولیه را به محصولاتی با تراکم بالا تبدیل کند و محصولاتی با استواری بالا جهت استفاده در پروژه های دانشگاهی و صنعتی ارائه کند.
منبع:

5.0 / 5
1128
1400/03/08
11:39:26
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش