دو شرط در ثبت نام طرح های پیش فروش خودروسازان حذف شد

دو شرط در ثبت نام طرح های پیش فروش خودروسازان حذف شد به گزارش میزان سنج برپایه مصوبه کمیته خودرو که تعیین کننده شرایط ثبت نام و محدودیت ها برای ثبت های فروش خودروسازان هستند، دو شرط از شرایطی که تابحال اعمال می شده، در طرح های پیش فروش حذف خواهد شد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، از آغاز آغاز طرح های فروش خودروسازان در چارچوب فروش فوق العاده با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه و پیش فروش های یکساله کمیته خودرو، با هدف دستیابی مشتریان واقعی به خودرو و حذف تقاضاهای کاذب که سبب اختلال در بازار می شود (خرید دلالان از کارخانه با قیمت مصوب و فروش در بازار آزاد) شرایط و محدودیت هایی را مصوب کرد که همچون آنها میتوان به اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی، دارا نبودن پلاک فعال شخص متقاضی، ماندن سند و فاکتور فروش خودرو به مدت یک سال در رهن شرکتهای خودروساز، تعلق شماره حساب و شماره تماس به شخص متقاضی و فاصله دست کم ۴۸ ماه از آخرین زمان ثبت نام یا تحویل خودرو از شرکتهای ایران خودرو و سایپا اشاره نمود.
در طرح های سال ۱۳۹۹ که همزمان با عید فطر سال قبل آغاز شد، تا ابتدای اسفند ماه، مهلت رفتن به شبکه خدمات بعد از فروش سه ماه بود اما در فروش های اسفند ماه به بعد به پنج ماه افزایش یافت.
حالا که اخیرا دو طرح فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا اخیرا برگزار شده و قرعه کشی آنها هم انجام شده است، مقرر است در جهت استمرار آرامش بازار و حذف رفتارهای سودجویانه، در طرح های پیش فروش پیش رو بعضی از محدودیت های ثبت نام حذف شوند.
اجبار در رهن بودن یکساله سند خودرو ها و حذف ممنوعیت ثبت نام و صدور فاکتور نزد مجموعه های سایپا و ایران خودرو در ۴۸ ماهه گذشته، دو شرطی است که مقرر است حذف شوند.
مجید باقری- قائم مقام فروش گروه خودروسازی سایپا- در حاشیه برگزاری قرعه کشی آخرین طرح فروش فوق العاده چند محصول خود که روز گذشته برگزار شده است، ضمن تایید این خبر، اظهار نمود: با حذف بعضی از محدودیت هایی که در گذشته و با دستور کمیته خودرو وزارت صمت به منظور کنترل التهابات کاذب بازار خودرو اعمال شده بود، تعداد بیشتری از مردم امکان ثبت نام و خرید خودرو از کارخانه را خواهند داشت و این امر کمک خواهد نمود که قیمت خودرو در بازار به صورت هیجانی افزایش پیدا نکند.
باتوجه به این که این دست از تصمیمات کمیته خودرو برای هر دو خودروساز اعمال می شود، این مورد از گروه صنعتی ایران خودرو هم مورد پیگیری قرار|گرفت و این شرکت خودروساز هم پاسخ داد که برای برخی از محصولات حتی برای فروش های فوق العاده هم این تصمیم اجرا خواهد شد که بزودی در اطلاعیه طرح های فروش اعلام خواهد شد.
همینطور مبحث از کمیته خودرو هم پیگیری شده اما تا لحظه انتشار این گزارش ایسنا، موفق به برقراری ارتباط با کمیته خودرو نشده است؛ اما باتوجه به این که به خودروسازان این تصمیم ابلاغ گردیده است، صحت آن مورد تایید خواهد بود.5.0 / 5
169
1400/03/25
22:22:03
تگهای خبر: بازار , خدمات , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش